Geçerli seçim bir zengin düzenleme denetimi

Kullanıcının, fare veya klavyeyi kullanarak bir zengin düzenleme denetim metni seçebilirsiniz. Karakter seçiliyse Geçerli seçim seçili karakterlerin aralığını veya ekleme noktası konumunu ' dir. Bir uygulama geçerli seçimi hakkında bilgi almak için geçerli seçimi ayarla, ne zaman geçerli seçim değişiklikleri ve gösterme veya gizleme seçimi vurgulamak belirlemek.

Zengin düzenleme denetimi geçerli seçim belirlemek için em_exgetsel iletisi kullanın. Geçerli seçim için em_exsetsel mesaj kullanın. charrange yapısı, hem iletilerle kullanılır ve karakter aralığı belirtir. Geçerli seçimin içeriği hakkında bilgi almak için EM_SELECTIONTYPE mesaj kullanabilirsiniz.

en_selchange bildirim iletisi işleme geçerli seçim değiştiğinde uygulama algılayabilir. Bildirim iletisi yeni seçimi hakkında bilgi içeren bir selchange yapısını belirtir. Sadece o em_seteventmask iletisini kullanarak etkinleştirirseniz, bir zengin metin düzenleme denetimi bu bildirim iletisi gönderir.

Varsayılan olarak, bir zengin metin düzenleme denetimi gösterir ve bu kazançlar ve odağı kaybettiğinde seçimi vurgulamak gizler. Göster veya seçimi vurgulamak EM_HIDESELECTION iletisini kullanarak her zaman gizle. Örneğin, bir uygulama bir zengin düzenleme denetim metni bulmak için bir arama iletişim kutusu sağlayabilir. Uygulama iletişim kutusunu kapatmadan eşleşen metni seçebilirsiniz, bu durumda o EM_HIDESELECTION ileti seçimi vurgulamak için kullanmanız gerekir.

Düzenleme denetimleri gibi bir zengin düzenleme denetim odağı kaybettiğinde, seçimi vurgulamak gizleme önlemek için ES_NOHIDESEL pencere stili belirtebilirsiniz. EM_HIDESELECTION ileti zengin metin düzenleme denetimi oluşturduktan sonra ES_NOHIDESEL pencere stilini değiştirmek için de kullanabilirsiniz.

em_exgetsel ve em_exsetsel iletileri kullanmak yerine, almak ve em_getsel ve em_setsel Düzenle denetim iletilerini kullanarak geçerli seçimi ayarlayın. em_getsel mesaj 32 bitlik dönüş değeri iki 16 bitlik karakter dizinler paketleri ve bu nedenle tamamen ilk 64 k içinde kalan seçim için çalışıyor. Ancak, sürece EM_EXLIMITTEXT iletiyi kullanarak bu sınır genişletmek bir zengin düzenleme denetimi asla fazla 32 k metin içerir. Metnin ilk 64 k genişletmek seçim için em_getsel mesaj verir-1.

Index