Geri alma metin işlemleri

Her düzenleme denetimi uygulama (Geri Al) en son operasyonu düzenleme denetimi (örneğin bir metin silme işlemini geri) geriye doğru olup olmadığını gösteren bir geri al bayrak tutar. Düzenleme denetimi, işlem geri alınabilir belirtmek için geri al bayrağını ayarlar ve işlem alınamaz belirtmek için sıfırlar. Uygulama denetimi bir em_canundo iletisi göndererek geri al bayrağının ayarını belirleyebilirsiniz.

Uygulama denetimi bir em_undo iletisi göndererek en son işlemi geri alabilirsiniz. Sağlanan diğer bir düzenleme denetimi işlemini ilk olursa bir işlem geri alınabilir. Örneğin, kullanıcı metni silin (geri silme) metni değiştirin ve metin tekrar (geri almak yerine) silin. em_undo ileti hem tek satırlı veya çok satırlı düzenleme denetimleri için geçerlidir ve her zaman işleri için tek satırlı düzenleme denetimlerindeki.

Bir uygulama, Denetim bir em_emptyundobuffer iletisi göndererek bir düzenleme denetiminin geri al bayrak sıfırlayabilirsiniz. Düzenleme denetimine em_sethandle ya da wm_settext bir mesaj alır her sistem otomatik olarak geri al bayrağını sıfırlar. SetDlgItemText işlevi bir wm_settext iletisi gönderir.