İmleç konumu ve görünümü

Sistem, otomatik olarak fare imleci görüntülenir ve ekran konumu güncelleştirir. İmleci geçerli ekran koordinatları almak ve herhangi bir yere ekranda GetCursorPos ve SetCursorPos işlevleri kullanarak imleci.

GetCursor işlevini kullanarak geçerli imleç için tanıtıcı alabilir ve imleci SetCursor işlevini kullanarak ayarlayabilirsiniz. SetCursorarama sonra imlecin görünümünü kadar fare hareket, imleci açıkça farklı bir imleç için ayarlanmış veya bir sistem komut yürütülür değişmez.

Sistem kullanıcı fareyi taşıdığında, imleci yeni konumda yeniden çizer. Sistem otomatik olarak için imleç işaret penceresi ile ilişkilendirilmiş imleç tasarımı yeniden çizer.

Gizleme ve imleci, ShowCursor işlevini kullanarak imleç tasarımını değiştirmeden yeniden kullanabilirsiniz. Bu işlev bir iç sayaç imleç görüntülemek veya gizlemek ne zaman belirlemek için kullanır. İmleci gösterme girişimi sayacı artırır; imleç azaltır sayaç gizlemek için bir girişim. Bu sayaç, sıfırdan büyük veya sıfıra eşit ise imlecin görülebilir.

Index