Pencere imha

Genel olarak, bir uygulamanın oluşturduğu tüm pencereleri imha etmeniz gerekir. Bunu DestroyWindow işlevini kullanarak yapar. Ne zaman bir pencere yok, görülebilir ve pencere ile ilişkili herhangi bir iç verileri kaldırır, sistem penceresini gizler. Bu uygulamayla artık kullanılabilir pencere tanıtıcısı geçersiz kılar.

Uygulama oluşturduğu yakında onları oluşturduktan sonra windows çoğunu yok eder. Örneğin, uygulama görevini devam etmek için kullanıcı girişi yeterli olan en kısa sürede bir uygulama genellikle bir iletişim kutusu penceresi bozar. Uygulama penceresi (Sonlandırıcı önce) uygulamanın sonunda imha.

Pencere yok önce bir uygulamanın kaydetmek veya pencere ile ilişkili verileri kaldırmak ve pencere için ayrılan tüm sistem kaynaklarını serbest bırakmak. Uygulama kaynakları serbest bırakmıyor, sistem uygulama tarafından serbest olmayan kaynakları ücretsiz olacaktır.

Pencere yok penceresini oluşturulduğu pencere sınıfı etkilemez. Yeni windows hala sınıfı kullanılarak oluşturulabilir ve bu sınıf varolan herhangi bir windows çalışmaya devam. Pencere yok da pencerenin alt windows yok eder. DestroyWindow işlevi wm_destroy ileti penceresine, sonra onun alt pencereleri ve alt pencereler ilk gönderir. Bu şekilde, tüm alt pencereleri yok olma penceresi de imha edilir.

Kullanıcı yakıntıklattığında bir pencere pencere menüsü ile bir wm_close iletisi alır. Bu ileti işleme, uygulama kullanıcının pencereyi yok önce onay isteyebilir. Kullanıcı pencereyi tahrip olduğunu onaylar, uygulama penceresi yok DestroyWindow fonksiyonu çağırabileceksiniz.

Eğer yok olma penceresi etkin pencereyi etkin ve odak devletlerin başka bir pencereye aktarılır. Etkin pencereyi olur sonraki pencere alt + esc birleşimi tarafından belirlenen penceredir. Yeni etkin pencerenin hangi pencere klavye odağını alır sonra belirler.

Index