Ekleme, silme ve değiştirme kaynaklar

Uygulamaları gerekir sık ekleme, silme veya kaynakları yürütülebilir dosyaları değiştirebilirsiniz. Bu görevleri gerçekleştirmek için iki yöntem kullanılabilir. İlk kaynak-tanım dosyasını düzenlemek, kaynakları yeniden derleyin ve uygulamanın yürütülebilir dosyaya yeniden kaynaklar eklemek etmektir. Uygulamanın yürütülebilir dosyaya doğrudan kaynak verileri kopyalamak için ikinci yöntem ise.

Örneğin, Norveç'te kullanılacak İngilizce uygulama yerelleştirmek için İngilizce iletişim kutusu ile değiştirmek gerekebilir Norveç dili kullanarak. Geliştirici, bir iletişim kutusu Düzenleyicisi'ni veya bir şablonu kaynak tanımlama dosyasındaki uygun iletişim kutusu oluşturur. Geliştirici kaynakları yeniden derler sonra yeni kaynakları uygulamanın yürütülebilir dosyaya ekler.

Uygun iletişim kutusunda ikili biçimde varsa, ancak Geliştirici verileri doğrudan üç Win32 işlevlerini kullanarak lokalize yürütülebilir dosya kopyalayabilirsiniz. BeginUpdateResource işlevi bir güncelleme ele değiştirilecek olan kaynaklardır yürütülebilir dosyanın oluşturur. Ekleme, silme veya yürütülebilir dosyasındaki bir kaynak değiştirme için bu UpdateResource işlevini kullanır. EndUpdateResource işlev tanıtıcısını kapatır.

Yürütülebilir bir dosya bir güncelleme ele BeginUpdateResourcetarafından oluşturulduktan sonra uygulama UpdateResource sürekli kaynak verilerde değişiklik yapmak için kullanabilirsiniz. UpdateResource her çağrı iç eklemeler, silmeler ve yedek listeye katkıda bulunur ama aslında veriler yürütülebilir dosyaya yazmak değil. Hemen güncelleme kolu kapatmadan önce EndUpdateResource birikmiş değişiklikleri yürütülebilir dosyaya yazar.

Bazen uygulama kaynakları kopyalamak veya kaynağın boyutlarını bulmak gerekir. LoadLibrary işlevini yürütülebilir bir dosya olan kaynak Kopyalanacak modülü tanıtıcı ve belirtilen modül kaynak veri işaretçisi LockResource işlevi sağlar. SizeofResource işlevi, belirtilen kaynak bayt cinsinden döndürür.

Index