PrintDlg

PrintDlg işlevi, Yazdır iletişim kutusunu veya baskıKur iletişim kutusunu görüntüler. Belirli bir yazdırma işinin özelliklerini belirtmek Yazdır iletişim kutusunu sağlar .

Yazdırmakurulumu iletişim kutusunda, yeni uygulamalarda kullanılmamalıdır. PageSetupDlg işlevi tarafından oluşturulan sayfaKur ortak iletişim kutusunun yerini bırakmıştır .

bool PrintDlg ()  LPPRINTDLG  lppd / / başlatma veri yapısı için işaretçi);
 

Parametreleri

lppd
İletişim kutusu başlatmak için kullanılan bilgileri içeren bir PRINTDLG yapısı için işaretçi. PrintDlg döndüğünde bu yapı kullanıcı seçimleri hakkında bilgi içerir.

Dönüş değerleri

Kullanycy ok dü?mesini tyklady?ynda, dönüş değeri sıfır. Lppd parametresi tarafından kullanıcı seçimleri belirtmek için PRINTDLG yapısı üyeleri işaret.

Dönüş değeri, kullanıcının Yazdır ya da Yazıcı ayarları iletişim kutusunda kapalı veya iptal veya hata oluştu, sıfırdır. Uzatılmış hata bilgilerini almak için CommDlgExtendedError işlevini kullanın. Kullanıcı iptal edildi veya iletişim kutusu kapatılır, CommDlgExtendedError sıfır döndürür; Aksi takdirde, aşağıdaki değerlerden birini verir:

CDERR_FINDRESFAILURE PDERR_CREATEICFAILURE
CDERR_INITIALIZATION PDERR_DEFAULTDIFFERENT
CDERR_LOADRESFAILURE PDERR_DNDMMISMATCH
CDERR_LOADSTRFAILURE PDERR_GETDEVMODEFAIL
CDERR_LOCKRESFAILURE PDERR_INITFAILURE
CDERR_MEMALLOCFAILURE PDERR_LOADDRVFAILURE
CDERR_MEMLOCKFAILURE PDERR_NODEFAULTPRN
CDERR_NOHINSTANCE PDERR_NODEVICES
CDERR_NOHOOK PDERR_PARSEFAILURE
CDERR_NOTEMPLATE PDERR_PRINTERNOTFOUND
CDERR_STRUCTSIZE PDERR_RETDEFFAILURE

Açıklamalar

( PRINTDLG yapısı lpfnPrintHook ya da lpfnSetupHook üye tarafından işaret) kanca işlemi wm_ctlcolordlg ileti işlerse, kanca işlemi denetimin arka plan boya kullanılması gereken fırça için bir tanıtıcı döndürmelidir.

Windows NT 5.0 ve sonraki sürümleri: Denetimleri yazdırma ortak iletişim kutusuna benzer içeren Genel bir sayfa olan bir özellik sayfası yazdırmak, görüntülemek için PrintDlgEx işlevini kullanabilirsiniz.

Windows ce: Windows Masaüstü platformları yok daha PRINTDLG yapısı farklı üyeleri Windows CE içerir.

QuickInfo

nbsp; Windows &NT: sürüm 3.1 veya üstü gerektirir.
Windows:Windows 95 veya sonraki sürümleri gerektirir.
Windows ce:Sürüm 2.0 veya sonraki sürümünü gerektirir.
Header:Commdlg.h ilan etti.
İçe Library:Comdlg32.lib kullanın.
Unicode:Unicode ve ANSI sürümleri Windows NT olarak uygulanır.

Ayrıca bkz:

Ortak iletişim kutusuna kitaplığın genel bakış, ortak iletişim kutusunu görür, CommDlgExtendedError, CreateDC, DOCINFO, PRINTDLG, PrintHookProc, SetupHookProc, StartDoc, wm_ctlcolordlg

Index