Yazdırma özellik sayfası

[Bu ön belgeleme ve değiştirmek için bir konu değildir.]

Yazdırma özellik sayfası, kullanıcının belirli bir yazdırma işinin özellikleri sağlayan bir standart kullanıcı arabirimidir. Windows NT sürüm 5.0 ve sonrasında özellik sayfasını oluşturan PrintDlgEx işlevidir. Yazdırma özellik sayfası'nın ilk sayfasında Genel sayfasıdır. Özellik sayfası, Genel sayfası aşağıdaki ek uygulama ve sürücü özgü özellik sayfaları da olabilir. Genel sayfanın alt kısmında bir çocuk iletişim kutusunda şablon denetimleri yazdırma ortak iletişim kutusu için benzer olduğunu.

Oluşturmak ve bir yazdırma özellik sayfasını görüntülemek için bir PRINTDLGEX yapısı başlatılamıyor ve yapısı PrintDlgEx işlevine geçmek.

PRINTDLGEX yapısı en üye olanlar PRINTDLG yapısı aynıdır. İletişim kutusu denetimleri ile etkileşim için ortak Yapı üyeleri nasıl tanımları için bkz: Yazdırma iletişim kutusu. Bu konu geri kalanını Yazdır iletişim kutusundan farklı yazdırma özellik sayfası özellikleri açıklar.

Yazdırma özellik sayfası, Genel sayfanın alt kısmında özel iletişim kutusunda şablon belirtme ve Genel sayfa takip etmek, ek özellik sayfaları belirleyerek özelleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz: yazdırma özellik sayfasını özelleştirme.

Özellik sayfası görüntülendiği sırada PrintDlgEx işlev bildirimleri ve mesajlarını almak için bir geri arama nesnesine uygulayabilirsiniz. Özel şablonlar veya ek sayfalar sağlayan uygulamalar özellik sayfası ile iletişim kurmak için geri arama nesnesi kullanın. Daha fazla bilgi için bkz: Geri arama nesnesi için yazdırma özellik sayfası.

Yazdırma özellik sayfası birden fazla belirtmek için destek sağlar yazdırmak için bitişik olmayan sayfa aralığı. Her yapı bir sayfa aralığını belirten PRINTPAGERANGE yapıları dizisi PRINTDLGEX yapısı lpPageRanges üye belirtir.

Yazdırma özellik sayfası Geçerli sayfa radyo düğmesi, radyo düğmeleri Sayfa aralığı grubunun bir parçası olarak görüntüler. Geçerli sayfayı radyo düğmesini kontrol etmek pd_currentpage ve pd_nocurrentpage bayrakları PRINTDLGEX yapısını bayrakları üyesi kullanın.

Index