WM_PSD_PAGESETUPDLG

Wm_psd_pagesetupdlg mesaj PagePaintHook kanca işlemi, sayfa yapısı iletişim kutusundaki Örnek sayfanın içeriği hakkında çizmek için olduğunu bildirir. Kanca işlemi örnek sayfanın içeriğini çizim başlatma görevlerini gerçekleştirmek için bu iletiyi kullanabilirsiniz.

Wm_psd_pagesetupdlg wPaper = LOWORD(wParam);         / / kağıt boyutunda bayrak wFlags = HIWORD(wParam);         / / Kağıt yönlendirmesini bayrak lppsd (lppagesetupdlg) lParam; = / / iletişim kutusundaki bilgileri 

 

Parametreleri

wPaper
WParamalt sıra kelimenin değeri. Kağıt boyutunu gösteren değeri belirtir. Bu değer açıklamasında listelenen dmpaper_ değerlerinden biri olabilir devmode yapısını.
wFlags
WParamyüksek sıralı word değeri. Kağıt veya zarf, yönünü gösterir ve yazıcı bir iğneli veya hppcl (Hewlett Packard Yazıcı Denetim Dili) aygıt olup olmadığını. Bu parametre aşağıdaki değerlerden biri olabilir:
0x0001 Kağıt (dot matrix) Manzara modunda
0x0003 Kağıt (hppcl) Manzara modunda
0x0005 Kağıt portre modunda (dot matrix)
0x0007 Kağıt portre modunda (hppcl)
0x000b Zarf (hppcl) Manzara modunda
0x000d Zarf (dot matrix) portre modunda
0x0019 Zarf (dot matrix) Manzara modunda
0x001f Zarf portre modunda (hppcl)

lppsd
LParamdeğeri. Sayfa Yapısı iletişim kutusu başlatmak için kullanılan bilgileri içeren bir pagesetupdlg yapısını işaret eder.

Dönüş değerleri

Kanca işlemi true döndürürse, iletişim kutusu yok daha wm_psd * iletileri gönderir ve örnek sayfa sistem örnek sayfasını yeniden çizmek gerekiyor açana kadar çizmek yok.

Kanca işlemi false döndürürse, iletişim kutusunu çizim sırası kalan iletileri gönderir.

Açıklamalar

Sayfayapısı iletişim kutusunda, kullanıcı seçimleri yazdırılan çıktının görünüşünü nasıl etkilediğini gösteren bir örnek sayfa görüntüsünü içerir. PageSetupDlg işlevini çağırdığınızda, örnek sayfasının görünümünü özelleştirmek için bir PagePaintHook kanca işlemi sağlayabilir. Her iletişim kutusunu örnek sayfanın içeriği hakkında çizmek için iletişim kutusunu wm_psd * ileti dizisi için kanca işlemi gönderir .

Çizim sırası (wm_psd_pagesetupdlg, wm_psd_fullpagerect veya WM_PSD_MINMARGINRECT) ilk üç mesajları kancası yordamı örnek sayfanın içeriği çekmek için kullanabileceğiniz bilgiler sağlar. Kalan iletiler (WM_PSD_MARGINRECT, wm_psd_greektextrect, wm_psd_envstamprect, wm_psd_yafullpagerect), iletişim kutusu hakkında örnek sayfanın belirli bir bölümünü çekmek olduğunu kancası yordamı bildirin. Bu örnek sayfasını kısımları seçerek çizmek kanca işlemi sağlar.

QuickInfo

nbsp; Windows &NT: sürüm 3.51 veya sonrasını gerektirir.
Windows:Windows 95 veya sonraki sürümleri gerektirir.
Windows ce:Desteklenmeyen.
Header:Commdlg.h ilan.

Ayrıca bkz:

Ortak iletişim kutusuna kitaplığın genel bakış, ortak iletişim kutusu iletilerini devmode, PagePaintHook, PageSetupDlg, pagesetupdlg, wm_psd_envstamprect, wm_psd_fullpagerect, wm_psd_greektextrect, WM_PSD_MARGINRECT, WM_PSD_MINMARGINRECT, wm_psd_yafullpagerect

Index