Myš zachytiť

Systému zvyčajne miest správu myšou do okna, ktoré obsahuje kurzor horúca škvrna v čase nastane udalosť Myš. Žiadosť môže toto správanie zmeniť pomocou funkcie SetCapture na trase myši správy do špecifických okna. Okno prijíma všetky myši správy, kým aplikácia zavolá funkciu ReleaseCapture alebo určuje iného digitalizačného okna, alebo kým používateľ klikne na tlačidlo okna vytvorený v inom vlákne.

Vždy, keď sa ukazovateľ myši zachytiť zmeny, systému odošle správu WM_CAPTURECHANGED okno stráca myši zachytávania. Parameter lParam správy Určuje popisovač okno, ktoré získava zachytiť myši.

Popredia okna môžete zachytiť vstup myši. Keď okno pozadia pokusy zachytiť vstup myši, prijíma správy len pre myš udalosti, ktoré nastanú, keď kurzor hot spot je viditeľná časť okna.

Zachytenie myši vstup je užitočné, ak okno musia prijímať všetky myši vstup, aj vtedy, keď sa kurzor premiestni mimo okna. Napríklad, aplikácie zvyčajne stopy pozíciu kurzora po "tlačidlo nadol" udalosť myš, po kurzora až kým nastane udalosť "tlačidlo hore". Ak žiadosť bol zajatý nie myši vstup a používateľ uvoľnení tlačidla myši mimo okna, okno nedostane tlačidlo do správy.

Vlákno GetCapture funkciu môžete použiť na určenie, či jeden z jeho windows bol zajatý myši. Ak jeden je vlákno windows bol zajatý myš, GetCapture načíta rukoväť okna.

Index