Pencere yordamı sınıflara

Bir uygulama bir pencere oluşturduğunda, sistem pencere iletilerini işler penceresinin yordam adresini içeren pencereyi özgü bilgileri depolamak için bir bellek bloğu ayırır. Sistem ileti penceresine geçmek gerektiğinde, penceresinin yordam adresinin penceresi özgü bilgileri arar ve bu yordam geçirmeden.

Sınıflara bir uygulamanın yolunu kesmek için izin veren bir tekniktir ve işlem iletileri gönderilen veya belirli bir pencereyi önce onları işlemek için bir fırsat penceresi vardır yayınlanmıştır. Bir pencere sınıflara göre uygulama çoğaltmak, değiştirmek veya pencere davranışını izlemek. Bir uygulama bir pencere bir düzenleme denetimi veya liste kutusu gibi bir sistem genel sınıfa ait alt olabilir. Örneğin, bir uygulama alt denetimin belirli karakterleri kabul etmesini engellemek için bir düzenleme denetimi olabilir. Ancak, pencere veya başka bir uygulamaya ait olduğu sınıfın alt sınıfı yapamazsınız. Tüm sınıflara aynı işlem içinde gerçekleştirilmelidir.

Bir uygulama sınıfları ile yeni bir pencere yordam adresini pencerenin orijinal penceresinin yordam adresini değiştirerek bir pencere alt yordamıolarak adlandırılır. Bundan sonra alt yordamı herhangi bir ileti gönderilen veya pencereyi haberi alır.

Alt yordamı bir ileti alma üzerine üç eylemi gerçekleştirebilirsiniz: Bu iletinin orijinal pencere yordamı geçmek, ileti değiştirebilir ve orijinal pencere yordamı için geçiş veya iletiyi işlemek ve orijinal pencere yordamı geçemezse. Alt yordamı, ileti işlerse, onu önce sonra bunu yapabilirsiniz veya hem önce ve sonra özgün penceresinin yordam geçirmeden.

Sınıflara iki tür sistemi sağlar: örnek ve global. Örnek sınıflaraiçinde bir uygulama bir pencere tek bir örneğini penceresinin yordam adresini değiştirir. Uygulama örneği için alt sınıflara varolan penceresini kullanmanız gerekir. Küresel sınıflaraiçinde bir uygulama bir pencere sınıfı wndclass yapısı penceresi yordam adresini yerini alır. Tüm sonraki windows sınıfı ile oluşturulan alt yordam adresini var, ama sınıfın varolan pencereleri etkilenmez.

Index