Küresel sınıflara

Küresel bir pencere sınıfı sınıf, uygulama sınıfı pencere tanıtıcı olmalıdır. Uygulama, alt sınıfı kaldırmak için kolu da gerekir. -E doğru ele almak, uygulama genelde sınıfın alt sınıfı için gizli bir pencere oluşturur. Ele alındıktan sonra uygulama kolu, gcl_wndproc bayrak ve alt yordam adresini belirtme SetClassLong işlevini çağırır. SetClassLong sınıfı için orijinal pencere yordam adresini döndürür.

Orijinal penceresinin yordam adresini de Küresel sınıflara örneği sınıflara içinde kullanılır aynı şekilde kullanılır. Alt yordamı iletileri orijinal pencere yordamı CallWindowProcarayarak geçirir. Uygulama, orijinal pencere yordamı, gcl_wndproc bayrak ve sınıfının alt sınıfı bir pencere tanıtıcısı adresini belirterek alt sınıf tarafından arama SetClassLong yine pencere sınıftan kaldırır. Bir uygulamanın uygulama sonlandırıldığında küresel sınıfları bir denetim sınıfı alt kaldırmanız gerekir ki; Aksi takdirde, kurtarılamayan sistem hatası oluşabilir.

Küresel sınıflara örneği sınıflara olarak aynı sınırlamaları, artı bazı ek kısıtlamalar vardır. Uygulamanın ekstra byte sınıfını veya pencere örneği için tam olarak nasıl orijinal penceresinin yordam onları kullanır bilmeden kullanmamalısınız. Uygulama verileri içeren bir pencere ilişkilendirmeniz gerekir, o pencere özelliklerini kullanmalısınız.

Index