Ön plan ve arka plan Windows

Her işlemin birden çok iş parçacığı yürütme olabilir ve her iş parçacığı pencereler oluşturabilir. Ön plan iş parçacığı penceresi ile kullanıcı şu anda çalışan iş parçacığı denir ve ön pencerepencere denir. Tüm diğer iş parçacığı arka plan iş parçacığı vardır ve arka plan iş parçacığı tarafından oluşturulan windows arka planda windows denir.

Her iş parçacığının iş parçacığı aldığı cpu süresini belirleyen bir öncelik düzeyi vardır. Normal bir uygulama kendi iş parçacığı öncelik düzeyini ayarlayabilirsiniz, ancak ön plan iş parçacığı arka plan iş parçacığı daha biraz daha yüksek bir öncelik düzeyi vardır. Yüksek önceliğe sahip olduğundan, ön plan iş parçacığı arka plan iş parçacığı daha fazla cpu zaman alır. Ön plan iş parçacığı 9 normal Taban önceliği vardır; arka plan iş parçacığı 7 normal bir temel önceliğe sahip olur.

Kullanıcı ön pencere, pencereyi tıklatarak veya alt + sekme veya alt + esc tuş bileşimini kullanarak ayarlar. Uygulama, SetForegroundWindow işlevini kullanarak ön pencere ayarlar. Yeni ön plan pencerenin üst düzey pencere ise, sistem etkinleştirir; Aksi takdirde, ilişkili üst düzey pencere etkinleştirir. Uygulama, GetForegroundWindow işlevini kullanarak ön pencere tanıtıcı alır. Uygulama penceresi etkin olup olmadığını denetlemek için bu uygulama pencerenizin GetForegroundWindow tarafından döndürülen tanıtıcıyı karşılaştırın.