Ekstra sınıf bellek

Sistem, sistem için her pencere sınıfı için dahili olarak bir wndclassex yapısını korur. Bir uygulama bir pencere sınıfı kaydettirdiğinde sistemin tahsis ve ek bayt sayısını wndclassex yapısını sonuna yönlendirebilirsiniz. Bu bellek ekstra sınıf bellek adı verilir ve sınıfa ait tüm windows tarafından paylaşılır. Sınıfa ait tüm bilgileri depolamak için ekstra sınıf bellek kullanım.

Sistemin yerel yığınından bellek ayrıldığından, bir uygulamanın ekstra sınıf bellek idareli kullanmalısınız. Ekstra sınıf bellek istenen 40 bayttan daha büyükse RegisterClassEx işlev başarısız olur. Uygulamanın 40 bayttan fazlasını gerektiriyorsa, o kendi bellek ayırmak ve bellek işaretçisine ek sınıf bellekte depolar.

SetClassWord ve SetClassLong işlevlerinin değer ekstra sınıf hafızasına kopyalayın. Ekstra sınıf bellekten bir değer almak için GetClassWord ve GetClassLong işlevleri kullanabilirsiniz. wndclassex yapısı cbClsExtra üyesi ayırmak için ekstra sınıf bellek miktarını belirtir. Ekstra sınıf bellek kullanmayan bir uygulama sıfıra cbClsExtra üye başlatmalısınız.

Index