Sınıf simgeleri

Bir sınıf simgesi bir pencere, belirli bir sınıfın temsil sistemini kullanan bir resimdir. Bir uygulamanın iki sınıf simgesi olabilir — bir büyük ve bir küçük. Sistem, kullanıcı alt + sekme tuşuna bastığında görünen görev anahtar pencere ve büyük simge görünümleri görev çubuğu ve explorer pencerenin büyük sınıf simgesi görüntüler. Bir pencerenin başlık çubuğunu ve explorer ve görev çubuğunda küçük bir simge görüşlerini küçük sınıf simgesi görüntülenir.

Büyük ve küçük bir simge için bir pencere sınıf atamak, simgeler kolları wndclassex yapısı hIcon ve hIconSm üyeleri belirtin. Simge boyutları büyük ve küçük sınıf simgeler için gerekli boyutları uygun olmalıdır. Bir büyük sınıf simgesi, bir SM_CXICON ve SM_CYICON değerleri belirterek gerekli boyutları belirleyebilirsiniz GetSystemMetrics işlevi. Bir küçük sınıf simgesi, SM_CXSMICON ve SM_CYSMICON değerleri belirtin. Bilgi için bkz: simgeler.

Uygulama wndclassex yapısını hIcon ve hIconSm üyelerine null olarak ayarlar sistem varsayılan uygulama simgesi büyük ve küçük sınıf simgeleri pencere sınıfı kullanır. Bir büyük sınıf simgesi ama değil, küçük bir belirtirseniz, sistem üzerinde büyük bir temel bir küçük sınıf simgesi oluşturur. Bir küçük sınıf simgesi ama değil büyük bir belirtirseniz, ancak sistem varsayılan uygulama simgesini büyük sınıf simgesi ve belirtilen simgesi küçük sınıf simgesi kullanır.

WM_SETICON iletiyi kullanarak, belirli bir pencere büyük ya da küçük sınıf simgesi geçersiz kılabilirsiniz. WM_GETICON mesaj kullanarak geçerli büyük ya da küçük sınıf simge alabilirsiniz.

Index