EM_SETTEXTMODE

[Bu ön belgeleme ve değiştirmek için bir konu değildir.]

Zengin düzenleme 2.0 ve sonraki sürümleri: Metin modunu ayarlayın veya bir zengin düzenleme denetim düzeyi geri bir em_settextmode iletisi gönderin. Denetimi içeren herhangi bir metin iletisi başarısız olur.

Zengin düzenleme 1.0: Bu ileti desteklenmiyor.

Em_getundoname wParam = (wparam) modu; / / yeni metin modu lParam belirtir = 0; / / kullanılır; sıfır olmalıdır 

Parametreleri

modu
WParamdeğeri. textmode numaralandırma türü değerleri birleşimini belirtir. Yeni denetimin metin modu ayarlarını belirtmek ve düzey parametreleri geri değerler.

Metin modu parametresini ayarlamak için aşağıdaki değerlerden birini belirtin. Metin modu değeri belirtmezseniz, metin modu, geçerli ayarı kalır.
Değer Anlamı
TM_PLAINTEXT Düz metin modu, denetim için bir standart düzenleme denetimine benzer gösterir. Düz metin modu hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki açıklamalar bölümüne bakın.
TM_RICHTEXT Denetime standart zengin düzenleme işlevleri olan zengin metin modunu gösterir. Zengin metin modu varsayılan ayarıdır.

Geri alma düzeyi parametresi için aşağıdaki değerlerden birini belirtin. Bir geri alma düzeyi değeri belirtmezseniz, geri alma düzeyi, geçerli ayarı kalır.
Değer Anlamı
TM_SINGLELEVELUNDO Denetim yalnızca geri alınabilir son eylemi geri almak kullanycynyn.
TM_MULTILEVELUNDO Denetimin birden fazla geri alma işlemlerini destekler. Bu varsayılan ayardır. EM_SETUNDOLIMIT ileti geri alma eylemleri belirlemek için kullanın.

TM_SINGLECODEPAGE ve TM_MULTICODEPAGE değerleri şu anda desteklenmiyor.

Dönüş değerleri

İletiyi başarılı olursa, dönüş değeri sıfırdır.

Mesajı verirse, dönüş değeri sıfır.

Açıklamalar

Zengin metin modunda, standart zengin düzenleme işlevi için bir zengin metin düzenleme denetimi bulunmaktadır. Ancak düz metin modunda denetimi bir standart düzenleme denetimine benzer.

Em_settextmode iletiyi aldığında denetim hiçbir metin içermelidir. Metin yok emin olmak için boş bir dize wm_settext ileti gönderme ("").

QuickInfo

nbsp; Windows &NT: sürüm 4.0 veya daha yenisini gerektirir.
Windows:Windows 95 veya sonraki sürümleri gerektirir.
Windows ce:Desteklenmeyen.
Header:RichEdit.h ilan.

Ayrıca bkz:

Zengin düzenleme denetimleri genel bakış, zengin düzenleme iletiler, em_gettextmode, textmode, wm_settext

Index