Anımsatıcıları

Bir anımsatıcı seçilen harf veya rakam düğme etiketini veya statik bir denetim metni olduğunu. Sistem giriş odaklı kullanıcı ya da bu anımsatıcı için karşılık gelen ya da birlikte bu anahtar ve alt tuşuna bastığında tuşuna her bastığında anımsatıcı ile ilişkili denetime taşır. Anımsatıcıları kullanıcının klavye kullanarak belirli bir denetime taşımak hızlı bir yol sağlar.

Uygulama denetimi için bir anımsatıcı ampersanı (amp;) ekleyerek oluşturur hemen önce seçili harf veya sayı etiket veya denetim için metin. Çoğu durumda, iletişim kutusu şablonunda denetim ile sağlanan boş sonlandırılmış dize karakteri içerir. &Ancak, uygulama SetDlgItemText işlevini kullanarak bir denetimin varolan etiketi veya metin değiştirerek bir anımsatıcı herhangi bir zamanda oluşturabilirsiniz. Her denetim için yalnızca bir anımsatıcı verilebilir. Önerilir, ancak bir iletişim kutusunda anımsatıcılarını benzersiz olması gerekmez.

Kullanıcı bir harf veya sayı tuşuna bastığında, sisteme ilk giriş odağı olan geçerli denetim anahtar işler olup olmadığını belirler. Sistem denetimi bir wm_getdlgcode iletisi gönderir ve denetim dlgc_wantallkeys ya da dlg_wantmessage değerini döndürürse, sistem anahtarı Denetimi'ne iletir. Aksi takdirde, belirli harf ya da rakam olan anımsatıcı eşleşen bir denetim için arar. Bu denetim bulur ya da tüm denetimleri inceledi kadar aramaya devam eder. Arama sırasında SS_NOPREFIX stili olan statik denetimlerde atlar.

Statik bir denetim sistemi bulur ve denetimi devre dışı, sistem girdi odağını ki, devre dışı bırakılmış değil, görülebilir ve ws_tabstop stili olan statik denetimi sonra ilk denetime taşır. Eşleşen bir anımsatıcı olan bazı diğer denetim sistemi bulur, giriş Odağı denetime taşır. Denetimin varsayılan basma düğmesi ise, sistem iletişim kutusunu yordama bir BN_CLICKED bildirim iletisi gönderir. Denetimi başka bir stil düğmesi ve başka bir denetime sahip aynı anımsatıcı iletişim kutusunda, sistem denetimi BM_CLICK iletisi gönderir.

Index