Denetim-renk mesajları

Denetim veya diğer pencere arka belirli bir fırça ve renkleri kullanarak boyamak için iletişim kutusu yordamı istediklerinde denetimleri ve sistem denetim renkli ileti gönderebilirsiniz. Uygulamalarda kullanılan iletişim kutuları ve bunların denetimleri varsayılan renkleri geçersiz kılmak bu yararlı olabilir. wm_ctlcolor mesaj yerini almış denetim renkli iletileri şunlardır.

WM_CTLCOLORBTN
WM_CTLCOLORDLG
WM_CTLCOLOREDIT
WM_CTLCOLORLISTBOX
WM_CTLCOLORMSGBOX
WM_CTLCOLORSCROLLBAR
WM_CTLCOLORSTATIC

Sadece kendi arka plan üzerine boyar önce denetim iletişim kutusu yordama denetim renkli ileti gönderir. İletiyi hangi kullanmak ve arka plan ve ön plan renklerini ayarlamak için fırça belirtmek yordam sağlar. Yordam, bir fırça fırça kolu döndürerek belirtir. Arka plan ve ön plan renklerini ayarlamak için yordamı kullanır SetBkColor ve SetTextColor işlevleri ile denetimin aygıt içeriğini görüntüler. Denetim renkli görüntü aygıt içeriğini bir tanıtıcı mesaj wParam parametresinde yordama geçirmeden.

Yordam wm_erasebkgnd iletiyi işlemez sistem iletişim kutusunu yordama bir wm_ctlcolordlg iletisi gönderir. Bu ileti iş çıkışı taşıyan kodu eklemek zorunda kalmadan kendi arka plan tanımlama prosedürü sağlar böylece önceden tanımlanmış iletişim kutusunda sınıf sınıf arka fırça, yok.

Ne zaman bir iletişim kutusu yordam denetim renkli ileti işlemez, her durumda, sistem bir fırça varsayılan pencere rengi ile tüm denetim ve kaydırma çubukları dışında windows için arka plan boya kullanır. Bir uygulama için COLOR_WINDOW değerini ileterek varsayılan pencere rengini alabilir GetSysColor işlevi. Arka plan boyalı ise görüntü aygıt içeriği ön plan rengini varsayılan metin rengi (COLOR_WINDOWTEXT) için ayarlanır. Kaydırma çubukları, sistem varsayılan kaydırma çubuğunun rengini (color_scrollbar) sahip bir fırça kullanır. Bu durumda, görüntü aygıt içeriği arka plan ve ön plan renklerini ayarlanmış olan beyaz ve siyah, sırasıyla.

Index