Kanca yordamlar için ortak iletişim kutusu

Her ortak iletişim kutusu için size bir kanca işlemi işlem iletileri için varsayılan iletişim kutusunu yordamdan etkinleştirebilirsiniz. Genel tür iki: ortak iletişim kanca yordamlar

Bir ortak iletişim kutuları için standart kanca işlemi sağladığınızda, varsayılan iletişim kutusunu yordamı iletileri aşağıdaki gibi işler.

İleti İşleme
WM_INITDIALOG Varsayılan iletişim kutusunu yordamı kancası yordamı geçirmeden önce iletiyi işler. Başlatma yapısı için işaretçi iletişim oluşturulduğu belirtilen iletisinin lParam parametresinin olduğunu.
Diğer tüm iletileri Kanca işlemi ilk iletiyi alır. Ardından, varsayılan iletişim yordamı iletisini işler veya yoksaymasını kancası yordamı dönüş değeri belirler.

Explorer tarzı ve farklı Kaydet iletişim kutuları için kanca işlemi ortak iletişim kutusunda Standart kontrollerin amaçlanan iletileri almaz. Bunun yerine, iletişim kutusu ve özel bir şablonda tanımlanan herhangi bir ek denetimler için iletileri bildirim iletilerini alır. Daha fazla bilgi için bkz: Explorer tarzı kanca prosedürleri.

Bir kanca işlemi etkinleştirmek için iletişim kutusu için karşılık gelen yapıyı bayrakları üyesi bir enablehook değerini ayarlayın. enablehook bayrak ayarlanırsa, bir lpfnHook üye yapısı kancası yordamı adresini belirtmeniz gerekir.

Aşağıdaki tablo, ortak iletişim kutularının her biri için sağlamak için kanca işlemi türünü gösterir.

Ortak iletişim kutusu türü Kanca işlemi
Renk CCHookProc
Bulma veya değiştirme FRHookProc
Yazı tipi CFHookProc
veya Farklı Kaydet
(Explorer tarzı)
OFNHookProc
veya Farklı Kaydet
(Eski stil)
OFNHookProcOldStyle
Yazdır PrintHookProc
Sayfa yapısı PageSetupHook

Sayfa yapısı iletişim kutusunda, bir PagePaintHook kanca işlemi de belirtebilirsiniz. Sayfa yapısı iletişim kutusunda görüntülenen örnek sayfasının görünümünü özelleştirmek için kullanabileceğiniz bir özel kancası yordamı budur.

&Notnbsp; Windows 95 veya Windows NT sürüm 3.51 veya sonrasını yazılan yeni uygulamalar tarafından kullanılması gereken Sayfa yapısı iletişim kutusunda, Yazdırma ayarı iletişim kutusunun yerini almıştır. Ancak, uyumluluk için PrintDlg işlev Yazdırma ayarı iletişim kutusunun desteklemeye devam eder. Yazdırma ayarı iletişim kutusundaki SetupHookProc kanca işlemi sağlayabilir.

Index