Temel ve uzatılmış renk iletişim kutuları

Renk iletişim kutusunu, temel sürüm ve genişletilmiş bir versiyonu vardır. Temel sürüm kullanıcının seçebileceği temel ve özel renkleri görüntüleyen denetimlerde vardır. Genişletilmiş sürümü temel denetimleri içerir ve özel renkler oluşturma kullanıcı ek denetimler vardır.

Renk iletişim kutusunu temel sürümü, bir Özel renk tanımla düğmesini içerir. Kullanıcı genişletilmiş versiyonu görüntülemek için bu düğmeyi tıklatabilirsiniz. Bu uzantı choosecolor yapısını bayrakları üyesi cc_fullopen bayrağı ayarlayarak her zaman göstermek için renk iletişim kutusunu yönlendirebilirsiniz. Kullanıcıya özel renkler oluşturma önlemek için Özel renk tanımla düğmesini devre dışı bırakmak için cc_preventfullopen bayrak ayarlayabilirsiniz.

Temel renkler verilen aygıtta kullanılabilir renklerin seçimi temsil eder. Görüntülenen renklerin gerçek sayısını görüntü sürücüsü tarafından belirlenir. Örneğin, bir vga sürücüsü 48 renkleri ve tek renkli görüntü sürücüsü yalnızca 16 görüntüler.

O belirttiğiniz veya kullanıcının oluşturduğu özel renklerdir. Renk iletişim kutusu oluşturduğunuzda, 16 özel renkler için ilk değerleri belirtmek için lpCustColors üye choosecolor yapısını kullanmanız gerekir. Renk iletişim kutusunu genişletilmiş sürümü açıksa, kullanıcı özel bir renk tarafından aşağıdaki yöntemlerden oluşturabilirsiniz:

Özel renkleri görüntülemek için yeni bir özel renk eklemek için kullanıcı Özel Renklere Ekle düğmesini tıklatabilirsiniz. Bu da yeni bir renk rgb değeri lpCustColors üye tarafından işaret dizide karşılık gelen öğe kopyalamak için iletişim kutusunu neden olur. Yeni özel renkler arasında çağrı ChooseColorkorumak için bir dizi için statik hafıza ayırmak. rgb ve hsl renk modelleri hakkında daha fazla bilgi için bkz: Renk modelleri kullanılan renk iletişim kutusu.

Index