Renk iletişim kutusu

Renk iletişim kutusu kullanıcı tarafından seçilen renk rgb değerini döndürür. Kullanıcı, temel renk, görüntü sürücüsü tarafından belirlenen bir dizi veya bir dizi özel renk seçebilirsiniz. Özel renkler ilk kümesini belirtmeniz gerekir, ancak kullanıcılar kendi özel renkler oluşturmak izin verebilirsiniz.

Oluşturur ve bir choosecolor yapısı başlatılıyor ve yapısı ChooseColor işlevine bir renk iletişim kutusunu görüntüleme.

Kısmen, hangi kullanıcı seçebilir veya özel renk oluşturmak kullanıcının ek denetimleri görüntüleyin iletişim kutusunu açtığınızda tamamen temel ve özel renkleri görüntülemek için renk iletişim kutusunu açabilirsiniz. Tamamen açık renk iletişim kutusu aşağıda gösterilmiştir.

Kullanycy ok dü?mesini tyklady?ynda, ChooseColor true döndürür. RgbResult üye choosecolor yapısı, kullanıcı tarafından seçilen renk rgb renk değerini içerir. rgb renk değeri, seçilen rengi oluşturan tek tek kırmızı, yeşil ve mavi renk yoğunluklarını belirtir. Bireysel değerleri 0 ile 255 arasındadır. Kullanım GetRValue, GetBValue, ve GetGValue makrolar bir rgb renkleri tek tek ayıklamak için renk değeri.

Renk iletişim kutusunu kullanıcı iptal veya bir hata oluştuğunda, ChooseColor false döner ve rgbResult üye tanımlı değil. Hatanın nedenini belirlemek için genişletilmiş hata değerini almak için CommDlgExtendedError işlevini çağırın.