Radyo düğmeleri

Bir yuvarlak düğme ve metin uygulama tanımlı (etiket), simge, bir radyo düğmesi oluşur veya bir seçim kullanıcı belirtir bir bit eşlem düğmesini seçerek yapabilirsiniz. Uygulama genellikle kullanıcının ilgili bir dizi, ama birbirini dışlayan seçenekler seçmek için izin vermek için grup kutusunda radyo düğmeleri kullanır. Örneğin, uygulama, kullanıcı için istemci alanında seçilen metin biçimini tercih seçebileceği radyo düğmesi grubu mevcut olabilir. Kullanıcı, ilgili radyo düğmesini seçerek, sola hizalı, sağa hizalanmış veya ortalanmış bir biçim seçebilirsiniz. Genellikle, kullanıcı radyo düğmeleri kümesinden bir kerede tek bir seçenek seçebilirsiniz.

Radyo düğmesi iki stil olabilir: standart ya da otomatik BS_RADIOBUTTON ve BS_AUTORADIOBUTTON sabitler tarafından tanımlandığı gibi. Her stil iki onay durumu varsayabiliriz: kontrol (düğmesi nokta) veya (hiçbir nokta düğmesi). Art arda (standart veya otomatik) radyo düğmesini seçerek ondan denetlenmeyen için kontrol ve geri tekrar değiştirir.

Kullanıcı ya da devlet seçtiğinde, radyo düğmesini klavye odağı almaz. Sistem düğmesinin üst pencere BN_CLICKED bildirim kodunu içeren bir wm_command iletisi gönderir. Çünkü bu tarz onay durumunu ayarlar otomatik olarak bir otomatik radyo düğmesinden geliyorsa üst pencere bu iletiyi kabul etmez. Ama üst pencere onay durumu 1 ayarlamak için sorumlu olduğu için bir radyo düğmesinden geliyorsa üst pencereyi mesajı kabul Bu stil. Radyo düğme stilini ne olursa olsun, sistem otomatik olarak kendi durumu değiştikçe düğmesi repaints.

Kullanıcı bir otomatik radyo düğmesini seçtiğinizde otomatik olarak aynı gruptaki diğer tüm radyo düğmeleri onay durumunu denetlenmeyen için ayarlar. Aynı davranış ws_group stilini kullanarak İletişim kutularını anlatıldığı gibi standart radyo düğmeleri için kullanılabilir.

Index