Onay kutuları

Bir kare kutu ve uygulama tanımlı metin (etiket), simge ya da kullanıcı-ebilmek yapmak düğmesini seçerek bir seçenek belirtir bir bit eşlem, bir onay kutusu içerir. Uygulamalar genellikle kullanıcının ilgili bir dizi, ama bağımsız seçenek seçmesine izin vermek için grup kutusundaki onay kutularını görüntüler. Örneğin, bir uygulama hangi kullanıcı-ebilmek seçme uyarı bip sesi üreten hata koşulları onay kutularını bir grup mevcut olabilir.

Bir onay kutusu dört stilleri olabilir: standart, otomatik, üç durumlu ve otomatik üç durumlu, bs_checkbox, bs_autocheckbox, BS_3STATE ve BS_AUTO3STATE, sabitler tarafından tanımlandığı gibi. Her stil iki onay durumu varsayabiliriz: kontrol (kutu içinde bir onay işareti) veya (onay işareti). Ayrıca, üç durumlu onay kutusu (onay kutusunun içindeki gri kutu) belirsiz bir durum kabul edilebilir. Sürekli bir standart ya da otomatik onay kutusunu tıklatarak ondan denetlenmeyen için kontrol ve geri tekrar geçer. Arka arkaya üç durumlu onay kutusunu tıklatarak bunu kontrol için denetlenmeyen için belirsiz ve geri tekrar değiştirir.

Kullanıcı bir onay kutusu (herhangi bir stil) tıklattığında, onay kutusunu klavye odağı almaz. Sistem onay kutusunun üst pencere BN_CLICKED bildirim kodunu içeren bir wm_command iletisi gönderir. Üst pencere çünkü bu stillerin onay durumunu ayarlar otomatik olarak bir otomatik onay kutusunu veya otomatik üç durumlu onay kutusu, gelen bu iletiyi kabul etmez. Ama eğer o gelmek bir onay kutusunu veya üç durumlu onay kutusundan üst pencere bu stillerin onay durumunu ayarlamak için sorumlu olduğundan üst pencere mesajı kabul gerekir. Durumu değiştirildiğinde onay kutusunu tarzı ne olursa olsun, sistem otomatik olarak onay kutusu repaints.

Index