Düğmeleri hakkında

Çeşitli düğmeler ve düğmeler aynı tür arasında ayırt etmek için bir veya daha fazla düğme stilleri vardır. Fare veya klavyeyi kullanarak bir düğmeyi tıkladığında. Genellikle bir düğmeyi tıklatarak, görsel görünümünü ve devlet (kontrol için denetlenmeyen, örneğin) değiştirir. Sistem, düğme ve uygulama düğmenin görünümünü ve durumu değiştirme konusunda işbirliği. Düğme, üst pencereye iletiler gönderebilir ve bir üst pencere düğmeye iletiler gönderebilir. Bazı düğmeler, bazı uygulama tarafından sistem tarafından boyanmıştır. Düğmeleri, tek başına veya gruplar halinde kullanılabilir ve veya uygulama tanımlı metin (etiket) olmadan görüntülenebilir. Onlar düğme pencereyi sınıfa ait.

Uygulama düğmelerini kullanabilirsiniz, ancak, açılan ve alt pencereleri örtüşen nerede sistem standartlaştıran davranışlarını iletişim kutularında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uygulama iletişim kutusu dışında düğmeleri kullanıyorsa, uygulama, standart olmayan bir biçimde davranabilir riski artar. Uygulamalar genellikle iletişim kutularındaki düğmeleri kullanın veya pencere sınıflara özelleştirilmiş düğmeleri oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Denetimleri hakkında genel bilgi için bkz: kontrol eder. İletişim kutuları hakkında daha fazla bilgi için bkz: İletişim kutuları.

Index