Konfigurácia myši

Aj keď myš je dôležité vstupné zariadenie pre aplikácie Win32, nie každý užívateľ má nevyhnutne inú pôsobnosť myš. Žiadosť môžete určiť, či systém obsahuje myš premytím hodnotu SM_MOUSEPRESENT na GetSystemMetrics funkcia.

Rozhranie API systému Win32 podporuje myš s až tri tlačidlá. Trojtlačidlová myš tlačidlá sú označené ako tlačítok doľava, prostredné a pravé. Win32 správy a pomenované konštanty týkajúce sa tlačidiel myši pomocou písmen, L, M a r identifikovať tlačidiel. Tlačidlo na jednotlačidlovú myš, sa považuje za ľavé tlačidlo. Hoci rozhranie API systému Win32 podporuje myš s viac tlačidiel, väčšina aplikácií používať ľavé tlačidlo primárne a používať ostatné málo, ak vôbec.

Aplikáciu môžete určiť počet tlačidiel myši prúdením SM_CMOUSEBUTTONS hodnotu funkcie GetSystemMetrics . Ak chcete nakonfigurovať nastavenie myši pre ľavák používateľa, žiadosť použiť funkciu SwapMouseButton zvrátiť zmysle tlačidiel myši doľava alebo doprava. Absolvovanie SPI_SETMOUSEBUTTONSWAP hodnota SystemParametersInfo funkciou je ďalší spôsob, ako zvrátiť zmysle tlačidiel. Všimnite si však, že myš je zdieľaný prostriedok, takže spätných zmysle tlačidlá ovplyvní všetky aplikácie.

Index