Компоненти вікна додатка

У вікні програми включає в себе елементи, наприклад рядок заголовка, рядок меню, меню вікна (раніше відомий як системне меню), кнопки Згорнути», кнопку Розгорнути, кнопки відновити», кнопки Закрити, розмір межі, клієнтської області, горизонтальної смуги прокручування та вертикальної смуги. Головне вікно програми зазвичай містить всі ці компоненти. Нижче показано ці компоненти в типовий головне вікно.

У рядку заголовка відображається визначений у застосунку значок і рядок тексту; як правило, текст визначає ім'я програми або вказує мета вікна. Програма вказує значок і текст під час створення вікна. Рядок заголовка також дає змогу користувачу переміщати вікна за допомогою миші або іншого вказівного пристрою.

Більшість програм включають рядок меню , яке містить список команд, що підтримується додатком. Елементи в рядку меню представляти основні категорії команди. Клацніть елемент на панелі меню зазвичай Відкрити спливаюче меню, чиї елементи, що відповідають завдання в рамках даної категорії. Вибравши команду, користувач керує застосунок для виконання завдання.

У меню вікно створюється і керується системи. Він містить стандартний набір елементів меню, що, коли обрана користувачем, встановити вікна розмір або положення, закрийте його, або виконання завдань. Докладніше перегляньте меню.

Натисніть кнопку Розгорнути або згорнути кнопки, це впливає на розмір і розташування вікна. Якщо натиснути кнопку Розгорнути, система розгортання вікна розмір екрану і Розташовує вікно, так що вона охоплює весь робочий стіл, панель завдань, мінус. В той же час система замінює кнопку Розгорнути кнопки Відновити». Відновити кнопку є крапковий малюнок, при натисканні, відновлення вікна його попередній розмір і розташування.

Коли користувач натискає кнопку Згорнути, система згортання вікна до розміру його кнопка на панелі завдань, позиції вікна на панелі завдань кнопку і відображає кнопки панелі завдань у її нормальний стан. Щоб відновити додаток до його попередній розмір і розташування, натисніть його кнопку на панелі завдань.

Маркер межі — це область по периметру вікна, що дозволяє користувачеві визначити розмір вікна за допомогою миші або іншого вказівного пристрою.

Клієнтської області є частиною вікно, де програма відображає виводу, наприклад, текст або малюнки. Наприклад, настільних видавничих програм відображає поточну сторінку документа в області клієнта. Програма повинна забезпечити функція, називається вікно процедури, обробляти вводу до вікна і відображення виведення в клієнтської області. Докладніше перегляньте Вікно процедури.

Горизонтальна смуга прокрутки та вертикальної смуги прокрутки перетворити мишею або клавіатурою на значення, що застосунок використовує перекласти вміст області клієнта по горизонталі або по вертикалі. Наприклад, програми обробки тексту, який відображає тривалий документ зазвичай надає вертикальної смуги для користувача на сторінку вгору і вниз по документа.

Рядку заголовка, меню, меню вікна, звести до мінімуму і максимально кнопок, зміни розміру меж, і смуги прокручування називають колективно вікна nonclient області. Система керує більшість аспектів nonclient області; застосування керує все інше про вікна. Зокрема, застосування EАС керує вигляд і поведінку її області клієнта.

Index