Denetimler, iletişim kutuları ve ileti kutuları

Bir uygulama çeşitli windows denetimleri, iletişim kutuları ve ileti kutularını kendi ana penceresinde ek olarak kullanır.

Denetim kullanıcı, açmak için bir dosya adı veya bir metin seçimini istediğiniz nokta boyutunu gibi belirli bir bilgi parçasını almak için uygulamanın kullandığı bir penceredir. Uygulamalar da kontrol uygulamasının belirli bir özellik için gereken bilgileri edinmek için denetimleri kullanın. Örneğin, bir sözcük işleme uygulaması genellikle sözcük kaydırmayı açıp kapatma kullanıcı için bir denetim sağlar. Daha fazla bilgi için bkz: Denetim.

Denetimler her zaman başka bir pencere ile birlikte kullanılan — genellikle bir iletişim kutusu. Bir iletişim kutusundaki bir veya birden çok denetim içeren bir penceredir. Uygulama, kullanıcıdan giriş komutu tamamlamak için gereken iletişim kutusunu kullanır. Örneğin, bir dosyayı açmak için bir komut içeren uygulama kullanıcı bir yol ve dosya adını belirtir denetimlerini içeren bir iletişim kutusu görüntüler.

Bir ileti kutusu bir not, dikkatli veya uyarı kullanıcıya görüntüleyen bir penceredir. Örneğin, bir ileti kutusu kullanıcının uygulamayı görev yaparken karşılaştı bir sorun bildirebilir.

Genellikle bir ana pencere gibi iletişim kutuları ve ileti kutularını pencere bileşenlerini kümesinin aynısını kullanmayın. Çoğu başlık çubuğu, bir pencere menüsü, kenarlık (boyutlandırma olmayan) ve istemci alanı var, ama onlar genellikle değil bir menü çubuğuna sahip, en aza indirmek ve Ekranı Kapla düğmeleri veya kaydırma çubuklarını. Daha fazla bilgi için bkz: İletişim kutuları.

Index