Statik denetimler hakkında

Uygulamalar genellikle diğer denetimleri etiket ya da bir denetim grubu ayırmak için statik denetimlerini kullanın. Statik denetimler alt pencereleri olsa da, onlar seçilemez. Bu nedenle, klavye odağı alamaz ve bir klavye arabirimi olamaz. Kullanıcı tıklattığında veya denetimi çift tıklattığında üst pencere bildirirken, fare giriş SS_NOTIFY stili olan statik bir denetim alır. Statik denetimler statik pencere sınıfa ait.

Statik denetimler kullanılabilir olsa da, açılan ve alt pencereleri örtüşen nerede sistem standartlaştıran davranışlarını iletişim kutularında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Statik denetimler dışında iletişim kutularını kullanarak, geliştirici uygulamayı standart olmayan bir biçimde davranabilir riski artar. Genellikle, bir geliştirici iletişim kutuları statik denetimler kullanır veya özelleştirilmiş statik denetimler oluşturmak için ss_ownerdraw stilini kullanır.

İletişim kutuları hakkında daha fazla bilgi için bkz: İletişim kutuları. Pencere sınıfları hakkında daha fazla bilgi için bkz: Pencere sınıfları. Pencere sınıflara hakkında daha fazla bilgi için bkz: Pencere işlemleri.

Index