İstemci alanı kaydırma

Bir istemci alanının içeriğini kaydırmak için en basit yolu, silebilir ve sonra yeniden boyutlandırmaya etmektir. Bu uygulama tamamen yeni içerik genellikle gerektiren sb_pageup, sb_pagedown ve sb_top bildirim iletileri ile kullanma olasılığınız bir yöntemdir.

Bazı kaldığından görünür kaydırma oluştuktan sonra SB_LINEUP ve SB_LINEDOWN, gibi bazı bildirim iletileri için değil tüm içeriği, silinmesi. ScrollWindowEx işlevi istemci alanı'nın içeriğini, bir kısmını korur korunmuş bölümü belirli bir süre taşıyın ve sonra istemci alanının kalan resim yeni bilgi hazırlar. ScrollWindowEx kullanan BitBlt işlevi veri nesnesi belirli bir kısmını istemci alanı içinde yeni bir konuma taşımak için. İstemci alanı (değil korunmuş bir şey) ortaya herhangi bir bölümünü geçersiz, silinebilir ve ne zaman boyalı sonraki WM_PAINT iletisi.

ScrollWindowEx işlevi, kaydırma işlemi istemci alanının bir bölümünü çıkarmak için kullanılabilir. Bu öğe alt pencereleri gibi sabit pozisyonlu istemci alanı içinde hareket etmesini tutar. Otomatik olarak yeni bilgi, uygulama kendi kırpma bölgeler hesaplamanız gerekmez yüzden alacak olan istemci alanı bölümünü geçersiz kılar. Kırpma hakkında daha fazla bilgi için bkz: kırpma.

Genellikle bir uygulama belirtilen ters yönde bir pencere içeriğini kaydıran kaydırma çubuğu tarafından. Kullanıcı kaydırma kutusunun altındaki bölgede mili tıklattığında, uygulama nesneyi yukarı görünür bölümünün altında olan nesnenin bir bölümünü ortaya çıkarmak için pencerede, kayar.

Ayrıca ScrollDC işlevini kullanarak bir dikdörtgen bölgesini kaydırabilirsiniz.