Bir kaydırma çubuğu klavye arabirimi

Kaydırma çubuğu denetimi klavye kullanarak kaydırma istekleri verilecek kullanıcı sağlayan bir yerleşik klavye arabirimi sağlar; Standart kaydırma çubuğu yok. Kaydırma çubuğu denetimi klavye odağı aldığında, kullanıcı ok tuşlarına bastığında o wm_hscroll ve wm_vscroll iletileri kendi ana penceresine gönderir. Bildirim iletisi basılı kullanıcı ok anahtar karşılık gelen her ileti gönderilir. Ok tuşları ve onların karşılık gelen bildirim iletileri şunlardır.

OK tuşu Bildirim iletisi
aşağı SB_LINEDOWN veya SB_LINERIGHT
sonunda SB_BOTTOM
ana sayfa SB_TOP
sol SB_LINEUP veya SB_LINELEFT
pgdn Sb_pagedown veya SB_PAGERIGHT
pgup Sb_pageup veya sb_pageleft
sağ SB_LINEDOWN veya SB_LINERIGHT
yukarı SB_LINEUP veya SB_LINELEFT

&Notnbsp; Kaydırma çubuğu denetimi klavye arabirimi sb_top ve sb_bottom bildirim iletileri gönderir. Kullanıcı kaydırma aralığın üst değeri ulaşmıştır sb_top ileti gösterir. Böylece aşağı doğru veri nesnesi üst görülebilir bir uygulama pencere içeriğinin doğru kayar. Kullanıcı kaydırma aralığın alt değerini ulaştı sb_bottom ileti gösterir. sb_bottom ileti uygulama süreçleri, yukarı doğru veri nesnesi altındaki görünür böylece o pencere içeriğinin kayar.

Bir klavye arabirimi için bir standart kaydırma çubuğu isterseniz, pencere yordamı wm_keydown mesaj işleme ve ileti eşlik eden sanal-anahtar kodu temel alınarak uygun kaydırma eylemi gerçekleştirme kendiniz oluşturabilirsiniz. Kaydırma çubuğu için bir klavye arabirimi oluşturma hakkında daha fazla bilgi için bkz: standart kaydırma çubuğu için bir klavye arabirimi oluşturma.

Index