Zengin düzenleme pano işlemlerinde

Bir uygulama, Pano içeriğini en iyi mevcut Pano biçimi ya da özel Pano biçimi kullanarak bir zengin düzenleme denetimi yapıştırabilirsiniz. Ayrıca bir zengin düzenleme denetimi bir Pano biçimi yapıştırma yetenekli olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

Bir düzenleme denetimi ile kopyalayabilir veya geçerli seçimin içeriğini kullanarak kesme gibi wm_copy ya wm_cut mesaj. Benzer şekilde, eğer Pano içeriğini bir zengin düzenleme denetimi kullanarak yapıştırabilirsiniz wm_paste mesaj. Denetimi, hangi muhtemelen en açıklayıcı biçimidir tanıdığı, ilk kullanılabilir biçimi yapıştırır.

Özel Pano biçimi yapıştırmak için EM_PASTESPECIAL mesaj kullanabilirsiniz. Bu ileti, kullanıcının Pano biçimi seçmesini sağlayan özel Yapıştır komutu ile uygulamalar için kullanışlıdır. Sen-ebilmek kullanma em_canpaste iletiyi belirli bir biçimi Denetim tarafından tanınan olup olmadığını belirlemek için.

Em_canpaste mesaj, herhangi bir kullanılabilir Pano biçimi tarafından bir zengin düzenleme denetimi kabul edilir olup olmadığını belirlemek için de kullanabilirsiniz. Bu ileti WM_INITMENUPOPUP iletiyi işlerken yararlı olur. Bir uygulamanın etkinleştirme veya bağlı olup olmadığını kontrol herhangi bir kullanılabilir biçim yapıştırabilirsiniz, Yapıştır komutu gri.

Zengin düzenleme denetimleri sicil iki Pano biçimleri: zengin metin biçimi (rtf) ve RichEdit metin ve nesne adı verilen bir biçimde. Bir uygulama kullanarak bu biçimler kaydedebilirsiniz RegisterClipboardFormat işlevi, cf_rtf ve cf_retextobj değerlerini belirtme.

Index