Etkin, gri ve devre dışı bırakılmış menü öğeleri

Bir menü öğesinin etkin, gri, devre dışı veya. Varsayılan olarak, bir menü öğesinin etkin. Kullanıcının etkin menü öğesini seçtiğinde, sistem sahibi pencereye bir komut iletisi gönderir veya ilgili alt türüne bağlı olarak ne tür bir menü öğesi, görüntüler.

Kullanıcı menü öğeleri kullanılamaz olduğunda, onlar gri veya devreden. Gri ve devre dışı bırakılmış menü öğeleri tercih edemez. Engelli bir öğe yalnızca bir etkin madde gibi görünüyor. Kullanıcı devre dışı bırakılmış bir öğeyi tıklattığında, öğenin seçili olmadığından ve hiçbir şey olmuyor. Devre dışı öğeler etkin görünüyor ama değil menü sunan bir öğretici olarak, örneğin, yararlı olabilir.

Bir uygulama kullanıcıya görsel ipucu komutu kullanılamaz sağlamak için kullanılamayan menü öğenin grays. Eylem uygun olmadığında bir gri madde kullanabilirsiniz (sistem yüklü yazıcınız yoksa, size Dosya menüsündeki Yazdır komutunu gri).

EnableMenuItem işlevi, grays, etkinleştirir veya bir menü öğesi devre dışı bırakır. Gri, bir menü öğesinin etkin olup olmadığını belirlemek veya devre dışı GetMenuItemInfo işlevini kullanma.

GetMenuItemInfoyerine, aynı zamanda bir menü öğesi etkin, gri olup olmadığını belirlemek için GetMenuState işlevini kullanabilirsiniz.

Index