Standart klavye arabirimi

Sistemi ile ya da ezelî fare ya da başka bir işaretleme aygıtı çalışmak üzere tasarlanmıştır. Çünkü sistemi, standart klavye arabirimi sağlar, kullanıcı menü öğeleri seçmek için klavyeyi kullanabilirsiniz. Bu klavye arabirimi özel kod gerekmez. Kullanıcı klavye veya fare kullanarak menü öğesini seçer mi uygulama komut iletiyi alır. Standart klavye arabirimi aşağıdaki tuş vuruşlarını işler.

Tuş vuruşu Eylem
Alfabetik karakter Belirtilen karakterle ilk menü öğesinin kendi erişim tuşu olarak seçer. Seçili öğeyi bir menü çağırır, menüsü görüntülenir ve ilk öğenin vurgulanır. Aksi takdirde, menü öğesi seçilir.
alt Dışında ve menü çubuğu moduna geçiş yapar.
alt + ara çubuğu Pencere menüsünü görüntüler.
girin Bir menüyü etkinleştirir ve öğeyi ilişkili menü varsa ilk menü öğesinin seçer. Aksi halde, sanki öğe seçili ise, kullanıcı fare düğmesi serbest madde bu vuruşu seçer.
esc Menü modundan çıkar.
sol ok Önceki üst düzey menü öğesine geçiş yapar. Üst seviye menü öğeleri menü adları ve pencere menüsü bulunmaktadır. Seçili öğenin menüde ise, menüsünde önceki sütunu seçili veya üst menüde önceki maddeye seçilir.
sağ ok Sol ok tuşu dışında ters yönde gibi çalışır. Menülerde, ileri bir sütun için bu vuruşu taşır; Seçili öğeyi sağ sütunda olduğunda, bir sonraki menüyü seçilir.
yukarı veya aşağı ok Bir menü adı basıldığında bir menüsünü etkinleştirir. Bir menü tuşuna bastığınızda, Yukarı ok tuş önceki öğeyi seçer; AŞAĞI OK tuş bir sonraki öğeyi seçer.

Index