Menü öğesi ayırıcı ve satır kesmeleri

Sistem menü öğesi, yatay bir çizgi görünür bir ayırıcı, denilen özel bir tür sağlar. Bir menü ile ilgili gruba ayırın bir ayracı kullanabilirsiniz. Ayırıcı bir menü çubuğunda kullanılamaz ve kullanıcı ayırıcı seçemezsiniz.

Bir menü çubuğu bir satıra sığmayacak kadar çok daha fazla menü adları içerdiğinde, Sistem menü çubuğu otomatik olarak iki veya daha fazla satır kırarak tamamladı. Maddeye mft_menubreak tipi bayrak atayarak belirli bir madde menü çubuğundaki meydana satır sonu neden olabilir. Sistem bu öğeyi ve tüm izleyen öğeleri yeni bir satıra yerleştirir.

Menü, menü bir sütuna sığmayacak kadar çok daha fazla öğe içeriyorsa, kesilecek. Bir menüde belirli bir madde mft_menubreak tipi bayrağı maddeye atamak veya MENUITEM deyiminde menubreak seçeneğini kullanarak meydana sütun sonu neden olabilir. Sistem bu öğeyi ve tüm izleyen öğeleri yeni bir sütunda yerleştirir. Yeni sütun ve eski arasında dikey bir çizgi görünür dışında ki mft_menubarbreak tipi bayrağı ile aynı etkiyi yapar.

Satır sonlarını atamak döndürmesini, InsertMenuya da ModifyMenu işlevlerini kullanırsanız, mf_menubreak veya mf_menubarbreak tipi bayrakları atamalısınız.

Index