Fareyi yapılandırma

Fare Win 32 tabanlı uygulamalarda önemli bir girdi aygıtı olsa da, her kullanıcının fare mutlaka vardır. Bir uygulama için sm_mousepresent değerini ileterek sistem fare içerip içermediğini belirlemek için GetSystemMetrics işlevi.

Win32 API üç düğmeleri olan fare destekler. Üç düğmeli fare üzerinde düğmeleri sol, Orta ve sağ düğme olarak belirlenmiş. Win32 ileti ve fare düğmelerinin ilişkili adlandırılmış sabitler l, m ve r harfleri düğmeleri tanımlamak için kullanılır. Tek düğmeli fare düğmesini sol düğme olarak kabul edilir. Win32 API birden fazla düğmesi olan bir fareniz desteklemesine rağmen çoğu uygulama öncelikle sol düğmesini kullanın ve diğerleri küçük, Bütün kullanın.

Bir uygulama, GetSystemMetrics işlevi için sm_cmousebuttons değerini ileterek fare düğmesi sayısını belirleyebilirsiniz. Fareyi sol elini kullanan kullanıcı için yapılandırmak için uygulama anlamı sol ve sağ fare düğmelerinin ters için SwapMouseButton işlevini kullanabilirsiniz. SPI_SETMOUSEBUTTONSWAP geçen değerini SystemParametersInfo işlevidir düğmeleri anlamı tersine çevirmek için başka bir yolu. Unutmayın, ancak fare paylaşılan bir kaynaktır, tüm uygulamalarını düğmeleri anlamını çok ters etkiler.

Index