Nonclient alanında Fare iletileri

Bir pencerenin istemci alanı dışındaki herhangi bir bölümündeki bir fare olayı oluştuğunda bir pencere bir nonclient alanı fare iletisi alır. Pencerenin nonclient alan oluşur kendi sınır, menü çubuğunu, başlık çubuğunu, kaydırma çubuğu, pencere menüsü, simge durumuna küçült düğmesi ve Ekranı Kapla düğmesi.

Sistem iletilerini öncelikle kendi kullanmak nonclient alanı oluşturur. Örneğin, sistem, imleç sıcak nokta pencerenin sınır geldiğinde iki başlı bir oka imleç değiştirmek için nonclient alan iletilerini kullanır. Bir pencere nonclient alan fare iletileri yerleşik fare arabirimi yararlanmak için DefWindowProc işlevi için geçmesi gereken.

Her istemci alanında Fare iletisi için ilgili nonclient alan fare ileti yoktur. Bu ileti adları, nonclient alan mesajları için adlandırılmış sabitler harf "nc" dahil dışında benzerler. Örneğin, imleç nonclient alanında hareketli bir wm_ncmousemove iletisi oluşturur ve süre imleç nonclient alanı farenin sol tuşuna basarak bir wm_nclbuttondown iletisi üretir.

Nonclient alan fare iletisinin lParam parametre bir x - ve y-koordinatlarının imleç sıcak nokta içeren noktaları yapısı. İstemci alanında Fare iletileri koordinatları, koordinatları istemci yerine ekran koordinatları koordinatlar verilir. Ekran koordinat sisteminde, tüm ekranda ekranın sol üst köşesindeki koordinatları (0,0) göre noktalarıdır.

WParam parametre değeri isabet sınaması, fare olayı oluştu nonclient alanında nereye gösteren bir değeri içerir. Aşağıdaki bölümde isabet sınaması değerleri amacını açıklar.