WM_NCRBUTTONDBLCLK

Süre imleç bir pencere nonclient alanda kullanıcı farenin sağ düğmesini tıklattığında wm_ncrbuttondblclk ileti nakledilir. Bu ileti, imlecin bulunduğu penceresine nakledilir. Bu ileti bir pencerede fare zorlamaktadır, deftere nakledilmemiş.

Wm_ncrbuttondblclk nHittest = (INT) wParam;    / / değer Puan isabet sınaması = MAKEPOINTS(lParam);   / / İmleci konumlandırın 

 

Parametreleri

nHittest
WParamdeğeri. WM_NCHITTEST ileti işleme sonucu DefWindowProc işlevi tarafından döndürülen isabet sınaması değerini belirtir. İsabet sınaması değerlerinin listesi için bkz: WM_NCHITTEST.
puan
LParamdeğeri. Belirtir bir x - ve y-koordinatlarının imleci içeren noktaları yapısı. Ekranın sol üst köşesine göre olan koordinatları.

Dönüş değerleri

Bu ileti uygulama süreçleri, sıfır döndürmelidir.

Açıklamalar

Bir pencere değil-si olmak wm_ncrbuttondblclk iletileri almaya cs_dblclks stili.

Kullanıcı presler, bültenleri ve tekrar sistemin çift süre içinde sağ fare düğmesine bastığı zaman sistem bir wm_ncrbuttondblclk iletisi oluşturur. Sağ fare düğmesini çift aslında dört ileti oluşturur: wm_ncrbuttondown, wm_ncrbuttonup, wm_ncrbuttondblclk ve wm_ncrbuttonup yeniden.

Bir uygulama MAKEPOINTS makro lParam parametresinin bir Puan yapıya dönüştürmek için kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak uygun sistem wm_syscommand iletisi penceresine gönderir.

QuickInfo

nbsp; Windows &NT: sürüm 3.1 veya üstü gerektirir.
Windows:Windows 95 veya sonraki sürümleri gerektirir.
Windows ce:Desteklenmeyen.
Header:WINUSER.h ilan.

Ayrıca bkz:

Fare Giriş Özeti, fare giriş mesajları, DefWindowProc, MAKEPOINTS, Puan, WM_NCHITTEST, wm_ncrbuttondown, wm_ncrbuttonup, wm_syscommand