Kare pencere yordamı yazma

Bir MDI çerçevesi pencere pencere yordamı bir MDI uygulamanın ana penceresinin benzer. Farkı bir kare pencere yordamı tüm iletiler, DefWindowProc işlevini yerine DefFrameProc işlevini işlemez geçer. Ayrıca, kare pencere yordamı da bunu işlemek, dahil aşağıdaki tabloda listelenen bazı iletiler geçmelidir.

İleti Yanıt
WM_COMMAND Kullanıcının seçtiği MDI alt pencereyi etkinleştirir. Kullanıcı bir MDI alt penceresi MDI çerçevesi pencere pencere menüsünden seçtiğinde bu ileti gönderilir. MDI alt penceresi aktif olması için bu iletiye eşlik eden pencere tanıtıcısı tanımlar.
WM_MENUCHAR Kullanıcı alt + tuşuna bastığında etkin MDI child penceresi-(eksi) tuş bileşimini pencere menüsünü açar.
WM_SETFOCUS Klavye odağını sırayla etkin MDI alt pencereye geçer MDI istemci penceresine geçer.
WM_SIZE MDI İstemcisi penceresinde yeni çerçeve pencerenin istemci alanında sığacak şekilde yeniden boyutlandırır. MDI İstemcisi penceresinde farklı bir boyuta kare pencere yordamı boyutları, bu iletiyi DefWindowProc işlevine geçirmesi gerekir değil.

Multipad çerçeve penceresi yordamda MPFrameWndProc denir. MPFrameWndProc diğer iletileri işleme MDI olmayan uygulamaların benzer. Multipad wm_command iletileri yerel olarak tanımlanmış CommandHandler işlevi tarafından işlenir. Multipad değil ele komut iletilerde, CommandHandler DefFrameProc işlevini çağırır. Multipad DefFrameProc varsayılan olarak kullanmıyorsa, pencerenin menü öğesini tıklatarak gönderilen wm_command ileti kaybolur çünkü kullanıcı alt pencere pencere menüsünden etkinleştirilemiyor.

Index