LB_ADDSTRING

Bir uygulama bir liste kutusuna bir dize eklemek için bir LB_ADDSTRING iletisi gönderir. Liste kutusunda lbs_sort stili yoksa, dize listesinin sonuna eklenir. Aksi takdirde, dize listesine eklenir ve liste sıralanır.

LB_ADDSTRING wParam = 0;             / / kullanılır; sıfır lParam olmalıdır (lparam) (lpctstr) lpsz; =  / / adres ekleme dizesi 

 

Parametreleri

lpsz
LParamdeğeri. Eklenecek olan biten dize işaretçisi.

Sahibi çizilmiş bir stille liste kutusu oluşturmak, ancak LBS_HASSTRINGS tarzı lpsz parametre değeri dize yerine öğenin veri saklanır yoksa için gelin. Öğe verileri almak veya LB_GETITEMDATA ve LB_SETITEMDATA mesaj gönderebilirsiniz.

Dönüş değerleri

Liste kutusunda dize sıfır tabanlı dizin dönüş değeridir. Bir hata oluşursa, dönüş değeri lb_err ' dir. Yeni dizesini depolamak için yeterli yer yoksa, dönüş değeri lb_errspace olduğunu.

Açıklamalar

Lbs_sort tarzı ama değil LBS_HASSTRINGS stil sahibi çizilmiş liste kutusu oluşturursanız, sistemi bir veya daha fazla kez yeni öğeyi liste kutusunda doğru yerleştirmek için liste kutusunun sahibine WM_COMPAREITEM iletisi gönderir.

QuickInfo

nbsp; Windows &NT: sürüm 3.1 veya üstü gerektirir.
Windows:Windows 95 veya sonraki sürümleri gerektirir.
Windows ce:Sürüm 1.0 veya daha ilerisini gerektirir.
Header:WINUSER.h ilan.

Ayrıca bkz:

Liste kutuları genel bakış, liste kutusundaki mesajları, LB_DELETESTRING, LB_INSERTSTRING, LB_SELECTSTRING, WM_COMPAREITEM

Index