Tuş vuruşu İleti bayrakları

LParam parametresinin vuruşu iletinin ileti oluşturan tuş hakkında ek bilgiler içerir. Bu bilgiler, yineleme sayısı, tarama kodu, genişletilmiş anahtar bayrağı, bağlamında kod, önceki anahtar-devlet bayrağı ve geçiş durumu bayrak içerir. LParam parametresinde bu bayrakları ve değerleri aşağıda gösterilmiştir.

Uygulama vuruşu bayrakları değiştirmek için aşağıdaki değerleri kullanabilirsiniz.

Değer Anlamı
KF_ALTDOWN Alt tuşuna basıldığında, belirtilen alt anahtar bayrak işleyen.
KF_DLGMODE Bir iletişim kutusu etkin olup olmadığını gösteren iletişim modu bayrağını yöneten.
KF_EXTENDED Genişletilmiş anahtar bayrağı işleyen.
KF_MENUMODE Menü etkin olup olmadığını gösterir menü modu bayrağını yöneten.
KF_REPEAT Yineleme sayısı işleyen.
KF_UP Geçiş durumu bayrağı işleyen.

Yineleme sayısı

Tuş vuruşu ileti birden çok tuş vuruşu gösterir olup olmadığını belirlemek için yineleme sayısını denetleyebilirsiniz. Klavye wm_keydown ya da wm_syskeydown iletilerini daha hızlı bir uygulama onları işleyebilir oluşturduğunda sistem sayısı artar. Bu genellikle, kullanıcı anahtar uzun klavyenin otomatik yineleme özelliği başlatmak için yeterli tutar oluşur. Sistem ileti sırası elde edilen anahtar aşağı iletilerle doldurmak yerine, sistem iletileri ileti ve aralıklarla tek bir tuşu yineleme sayısını birleştirir. wm_keyup ve wm_syskeyup iletilerde yineleme sayısı her zaman 1 olarak ayarlanmış şekilde anahtar bırakmadan otomatik yineleme özelliği başlatamıyor.

Kod tarama

Tarama kodu kullanıcı bir tuşa bastığında klavye donanımı oluşturan değerdir. Bu anahtar, basılan tuşun temsil ettiği karakter olarak tanımlayan bir aygıta bağımlı değerdir. Uygulama genellikle tarama kodlarını yoksayar. Bunun yerine vuruşu iletileri yorumlamak için aygıttan bağımsız sanal-anahtar kodlarını kullanır.

Genişletilmiş anahtar bayrağı

Genişletilmiş anahtar bayrağı vuruşu iletiyi gelişmiş ek tuşlarını birinden geldiğini gösterir. Genişletilmiş tuşları klavyenin sağ taraftaki alt ve ctrl tuşları oluşur; bileşenler, del, ev, end, page up, sayfa aşağı ve kümelerinde sayısal tuş takımını solundaki ok tuşları; num lock tuşu; break (ctrl + pause) tuşu; Yazdırma scrn tuşu; ve bölme (/) ve sayısal tuş takımını anahtarlarını girin. Anahtar bir genişletilmiş anahtar ise genişletilmiş anahtar bayrağı ayarlandı.

Bağlam kodu

Bağlamında kod vuruşu iletinin oluşturulduğu zaman aşağı alt tuşu olduğunu gösterir. Kadar o kodu alt tuşuna basılı ise 1 ve 0 ise.

Önceki anahtar-State Flag

Önceki anahtar-devlet bayrağı vuruşu iletisini oluşturan anahtar daha önce yukarı veya aşağı olduğunu gösterir. Anahtar önceden was-e kadar aşağı anahtarı daha önce ise 1 ve 0 's. Bu bayrak, klavyenin otomatik yineleme özelliği tarafından oluşturulan vuruşu iletileri belirlemek için kullanabilirsiniz. Bu bayrak otomatik yineleme özelliği tarafından oluşturulan wm_keydown ve wm_syskeydown vuruşu iletileri için 1 olarak ayarlanır. Her zaman 0 wm_keyup ve wm_syskeyup iletileri ayarlanır.

Geçiş durumu bayrağı

Geçiş durumu bayrak, bir tuşa basarak veya bir anahtar serbest vuruşu iletiyi oluşturulan olup olmadığını belirtir. Bu bayrak her zaman 0 wm_keydown ve wm_syskeydown iletileri ayarlanır; 1 wm_keyup ve wm_syskeyup iletileri her zaman ayarlı.

Index