Klavye giriş modeli

Sistemi, geçerli klavye için uygun bir klavye aygıt sürücüsü yükleyerek uygulamaları için aygıttan bağımsız klavye desteği sağlar. Sistem, seçili kullanıcı veya uygulama tarafından dile özgü klavye düzenini kullanarak dilden bağımsız klavye desteği sağlar. Klavye aygıtı sürücüsü, nerede mesajları tercüme ve uygun windows uygulama deftere klavye düzenini gönderilir klavye, tarama kodları alır.

Klavye üzerindeki her tuşa atanmış olduğu bir kodu tarayın, bir aygıta bağımlı tanımlayıcı klavye anahtar adı verilen benzersiz bir değer. Kullanıcı bir tuşa yazdığında klavye iki tarama kodları üretir — bir kullanıcı anahtar serbest kullanıcı anahtarı ve başka bastığında.

Klavye aygıtı sürücüsü bir tarama kodu yorumlayan ve (Haritalar) çeviren bir sanal anahtar şifreanahtar amacını tanımlayan sistem tarafından tanımlanan bir aygıttan bağımsız değeri için. Bir tarama kodu çevirerek sonra klavye düzenini tarama kodu, sanal-anahtar kodu ve tuşlarla ilgili diğer bilgileri içerir ve sonra ileti sistem ileti sırasına yerleştirir bir ileti oluşturur. Sistem iletisi sistem ileti sırasından kaldırır ve uygun iş parçacığına ileti kuyruğuna mesaj. Sonunda, iş parçacığının ileti döngüsü iletiyi kaldırır ve işleme uygun pencere yordamına geçirir. Klavye giriş modeli aşağıdaki şekilde gösterilmiştir.

Index