Hızlandırıcı-tablo kaynak oluşturma

Oluşturduğunuz bir Hızlandırıcı-tablo kaynak uygulamanızın kaynak tanımlama dosyasındaki HIZLANDIRICILAR deyimini kullanarak. Tercihen farklı başka bir kaynağın bir Hızlandırıcı tabloya bir ad ya da kaynak tanımlayıcı atamanız gerekir. Sistem, zamanında kaynağı yüklemek için bu tanımlayıcıyı kullanır.

Tanımladığınız her Hızlandırıcı accelerator tabloda ayrı bir giriş gerektirir. Her giriş, Hızlandırıcı ve Hızlandırıcı'nın tanımlayıcı üretir vuruşu (ASCII karakter kodu veya sanal anahtar şifre) tanımlayın. Tuş alt, ÜST KRKT veya ctrl tuşlarını bazı birlikte kullanılmalıdır olup da belirtmelisiniz. Sanal anahtarlar hakkında daha fazla bilgi için bkz: Klavye.

Bir ASCII vuruşu ASCII karakteri çift tırnak içine veya ASCII bayrağı ile birlikte karakteri tamsayı değeri kullanılarak belirtilir. Aşağıdaki örnekler nasıl ASCII Hızlandırıcılar.

"A", ID_ACCEL1; ÜST KRKT + A 65, ID_ACCEL2, ASCII; ÜST KRKT + A 

 

Sanal anahtar şifre tuş vuruşu bir alfasayısal tuşa veya alfasayısal olmayan anahtar olmasına bağlı farklı belirtildi. Alfasayısal bir anahtarı, anahtarın harf veya sayı, çift tırnak içine alınmış VIRTKEY bayrağı ile birleştirilir. İçin bir alfasayısal olmayan anahtar, özel anahtar anahtar sanal kodunu VIRTKEY bayrak birleştirilir. Nasıl sanal anahtar şifre Hızlandırıcılar'ı tanımlamak için aşağıdaki örnekler.

"a", ID_ACCEL3, VIRTKEY; Tarih (caps-lock) bir ya da bir VK_INSERT, ID_ACCEL4, VIRTKEY; Anahtar ekleme 

 

Aşağıdaki örnek dosya işlemleri için Hızlandırıcılar'ı tanımlayan bir Hızlandırıcı-tablo kaynak'ı gösterir. Kaynak adıFileAccel.

FileAccel gaz pedalı başlamak VK_F12, IDM_OPEN, kontrol, VIRTKEY; CTRL + F12 VK_F4, IDM_CLOSE, ALT VIRTKEY; ALTF4 + VK_F12, IDM_SAVE, SHIFT, VIRTKEY; ÜST KRKT + F12 VK_F12, IDM_SAVEAS, VIRTKEY; F12 UÇ 

 

Eğer bazı birlikte Hızlandırıcı tuş alt, ÜST KRKT veya ctrl tuşlarını basın alt kullanıcının, SHIFT ve bayrakları Hızlandırıcı'nın tanımı kontrol. Aşağıda bazı örnekler.

"B", ID_ACCEL5, ALT; ALT_SHIFT + B "I", ID_ACCEL6, KONTROL, VIRTKEY; CTRL + I VK_F5, ID_ACCEL7, CONTROL, ALT VIRTKEY; CTRL + ALT + F5 

 

Hızlandırıcı tuş bir menü öğesine karşılık gelen zaman varsayılan olarak, Sistem menü öğesi vurgular. NOINVERT bayrağı, bireysel Hızlandırıcı için vurgulama önlemek için kullanabilirsiniz. Aşağıdaki örnek NOINVERT bayrağı kullanın gösterilmiştir.

VK_DELETE, ID_ACCEL8, VIRTKEY, SHIFT, NOINVERT; ÜST KRKT + DELETE 

 

Uygulamanızın menü öğelerine karşılık Hızlandırıcılar'ı tanımlamak için menü öğelerinin metin Hızlandırıcılar ekleyin. Aşağıdaki örnek menü öğesi metin kaynak tanımlama dosyasındaki Hızlandırıcılar ekleyin gösterilmiştir.

FilePopup başlar açılır menü "amp;Dosya"başlamak MENUITEM"& yeni...", IDM_NEW MENUITEM" & Open\tCtrl + F12 ", IDM_OPEN MENUITEM" & Close\tAlt + F4 "IDM_CLOSE MENUITEM" & Save\tShift + F12 ", IDM_SAVE MENUITEM" Kaydet ve gibi...\tF12 ", IDM_SAVEAS son son 

 

Index