Ws_group stili

Kullanıcı bir yön tuşuna her bastığında varsayılan olarak sisteme giriş odağı önceki veya sonraki denetime taşır. Giriş odağı geçerli denetimle bu anahtarları işlemez ve önceki veya sonraki kontrolü statik bir denetim değildir sürece, sistem kullanıcı yön tuşlarına basarak devam ediyor iletişim kutusunda Giriş odağı tüm denetimler arasında hareket devam eder.

Bir uygulama, ws_group stili, bu varsayılan davranışı değiştirmek için kullanabilirsiniz. Stil, bir denetim grubu başlangıcı işaretler. Gruptaki bir denetimi, kullanıcının yön tuşlarına basarak başladığında Giriş odağı varsa, odak grup kalır. Genel olarak, gruptaki ilk denetimi ws_group stili olması ve tüm diğer denetimler grubunda gerekir değil bu stili vardır. Tüm Denetimler grubunda bitişik olması gerekir — başka bir deyişle, onlar birbiri ardına hiçbir müdahalede kontrolleri ile oluşturulmuş olması gerekir.

Kullanıcı bir yön tuşuna bastığında, sisteme ilk giriş odağı olan geçerli denetim yön tuşlarını işler olup olmadığını belirler. Sistem denetime bir wm_getdlgcode iletisi gönderir ve denetim dlgc_wantarrows değeri verirse anahtar Denetimi'ne iletir. Aksi takdirde, sistem grubu sonraki denetime belirlemek için GetNextDlgGroupItem işlevini kullanır.

GetNextDlgGroupItem denetimleri sipariş (veya tersine) oluşturuldukları arar. Kullanıcı hakkı presler denetleyen yok eğer tuşunu, GetNextDlgGroupItem sonraki denetime döndürüyorsa değil ws_group stili vardır. Aksi takdirde, işlevi arama sırasını ters çevirir ve ws_group stilde ilk denetimi verir. Geçerli denetim ws_group stili zaten sürece kullanıcı sol basarsa veya anahtarı, önceki denetim işlevi döndürür. Geçerli denetim bu tarzı varsa, işlev arama sırasını ters çevirir, ws_group stili olması ilk denetim bulur ve hemen önünde bulunan denetimin denetimi döndürür.

Sonraki veya önceki denetim sistemine sahip bir kez denetime denetim türünü belirlemek için bir wm_getdlgcode iletisi gönderir. Statik denetimi ise sistem, sonra giriş Odağı denetime taşır. Denetim, bir otomatik radyo düğmesi ise, sistem için bir BM_CLICK iletisi gönderir. Uygulama, GetNextDlgGroupItem , denetimleri bir grup bulmak için kullanabilirsiniz.

Genellikle, kullanıcı grubu başka bir grup SEKME tuşunu kullanarak taşımak ilk denetim grubu ws_group ve ws_tabstop stilleri birleştirir. Grup radyo düğmeleri içeriyorsa, uygulama yalnızca gruptaki ilk denetim için ws_tabstop stili uygulamanız gerekir. Denetimler grubunda arasındaki kullanıcı hareket ettiğinde sistem otomatik olarak stil taşır. Bu, kullanıcı SEKME tuşunu kullanarak gruba taşındığında Giriş odağı her zaman en son Seçili denetimi olacak sağlar.

Index