İletişim kutusu ölçüleri

Her iletişim kutusunda şablon konumu, genişlik ve yükseklik kutusu ve içerdiği denetimlerin belirten ölçümleri içerir. Bu ölçümler aygıt bağımsız olduğundan, uygulama aynı iletişim kutusunda görüntü aygıtlarının her türlü oluşturmak için tek bir şablon kullanabilirsiniz. Bu iletişim kutusu aynı oranlarda ve görünüm farklı çözünürlüklerde ve boy oranları arasındaki ekranlar rağmen tüm ekranlarda olacak sağlar.

Ölçüm sonuçları iletişim kutusunda şablon iletişim şablon birimleri cinsinden verilir. Ölçüm iletişim şablon birimlerinden (piksel) ekran birimlerine dönüştürmek için bu iletişim kutusu tarafından kullanılan yazı tipini dikkate alır ve düzgün bir dikdörtgen iletişim şablon birimlerinden piksellere dönüştürür MapDialogRect işlevini kullanın. Sistem yazı tipi kullanılan iletişim kutuları için kendinizi dönüşüm hesaplamaları gerçekleştirmek için GetDialogBaseUnits işlevini kullanabilirsiniz, ancak MapDialogRect kullanarak basit.

Şablon iletişim kutusunun sol üst köşesindeki ilk koordinatları belirtmeniz gerekir. Genellikle koordinatları göreli sahibi pencerenin istemci alanının sol üst köşesinde bulunmaktadır. DS_ABSALIGN stil şablonunu belirtir ya da iletişim kutusunda Hayır sahibi olan ekranın sol üst köşesinde göreli konumudur. Sistem iletişim kutusu oluşturulurken bu başlangıç noktasını ayarlar, ancak uygulamanın iletişim kutusunu görüntülemeden önce konumunu ayarlamak için izin verir. Örneğin, bir uygulama sahibi pencerenin boyutlarını almak, merkezleri sahibi pencere iletişim kutusunda yeni bir konuma hesaplamak ve pozisyon SetWindowPos işlevini kullanarak ayarlayın.

Şablon iletişim kutusundaki genişlik ve yükseklik, genişlik ve yükseklik ekran aşmaz ve tüm denetimler iletişim kutusunu istemci alanı içinde olmasını sağlar belirtmeniz gerekir. Sistem herhangi bir boyut için bir iletişim kutusu verir, ancak, çok büyük veya çok küçük bir oluşturma kullanıcı girişi iletişim kutusunu amacı yenerek, vermesini engelleyebilir. Denetimleri çok sayıda olduğunda birçok uygulama, birden fazla iletişim kutusunu kullanın. Böyle durumlarda, Başlangıç iletişim kutusu genellikle kullanıcının bir sonraki iletişim kutusu görüntülemeyi seçebilirsiniz bir veya daha fazla düğmeler içerir.

Index