İletişim kutusu denetimleri düzenler

Çoğu iletişim kutusunun kullanıcı metin giriş kaynağı sağlayan düzenleme denetimleri vardır. İletişim kutusunu ilk başladığında birçok iletişim kutusu yordamları bir düzenleme denetimi başlatılamıyor. Örneğin, iletişim kutusu yordamı kullanıcı sonra seçin, Değiştir, Değiştir veya denetimde önerilen dosya adı yerleştirebilirsiniz. İletişim kutusu yordamı, metin düzenleme denetimi için belirli bir arabellek kopyalar SetDlgItemText işlevini kullanarak bir düzenleme denetimine metin ayarlayabilirsiniz. Düzenleme denetimine girdi odağını aldığında otomatik olarak düzenlemek için tam metni seçer.

Düzenleme denetimleri otomatik olarak metin iletişim kutusuna dönmek değil çünkü o sonlandırır önce iletişim kutusunun yordam metni almanız gerekir. Bu metni Düzenle denetim metni bir arabelleğine kopyalar GetDlgItemText işlevini kullanarak geri alabilirsiniz. İletişim kutusu yordam genellikle daha sonra düzenleme denetimi başlatmak için bu metni kaydeder veya üstünde-e doğru üst pencere işleme geçer.

Bazı iletişim kutularını kullanmak sayılar girin kullanıcı sağlayan denetimleri düzenleyin. İletişim kutusu yordamı birkaç metin düzenleme denetimi alır ve metni ondalık değerine dönüştürür GetDlgItemInt işlevini kullanarak bir düzenleme denetimi geri alabilirsiniz. Kullanıcı, ondalık basamak sayısını yazar. O da imzalı unsigned veya. İletişim kutusu yordamı SetDlgItemInt işlevini kullanarak bir tamsayı görüntüler. SetDlgItemInt , bir dize ondalık basamak imzalanmış veya imzalanmamış tamsayı dönüştürür.

Index