Sahibi penceresi

İletişim kutularının çoğunda bir sahibi penceresi (ya da daha Açıkçası, bir sahibi) var. Uygulama iletişim kutusu oluştururken, sahibinin pencere tanıtıcısı belirterek sahibi ayarlar. Sistem sahibi böylece iletişim kutusunu her zaman sahibi konumlandırılmış z sırası iletişim kutusunun konumunu belirlemek için kullanır. Ayrıca, sistem bu olayların iletişim kutusundaki Bildirme sahibi, pencere yordamı ileti gönderebilirsiniz.

Sistem otomatik olarak gizler veya iletişim kutusunu her sahibi gizli veya yok yok. Bu iletişim kutusu yordam sahibi pencerenin durumu değişiklikleri algılamak için özel işlem gerektirir anlamına gelir.

Normal iletişim kutusu, bir menüde bir komutu ile birlikte kullanıldığından, sahibi genellikle pencere menüsünü içeren penceredir. Hayır sahibi olan iletişim kutusu oluşturmak mümkün olsa da, bu tavsiye edilmez. Kalıcı bir iletişim kutusu hiçbir sahibi olduğunda, örneğin, sistem herhangi bir uygulamayı devre değil diğer windows's ve diğer Windows çalışma gerçekleştirmek devam etmek kullanycynyn kalıcı iletişim kutusu amacı yenerek.

Kalıcı olmayan bir iletişim kutusu hiçbir sahibi olduğunda, sistem gizler kendisi diğer windows uygulamasında gizli ya da tahrip iletişim kutusu yok eder. Her ne kadar bu engelleyici olmayan iletişim kutusunun amacı yenilgi değil, uygulama iletişim kutusu gizli ve uygun zamanlarda yok emin olmak için özel işlem yürütmek gerektirir.

Index