WM_CHOOSEFONT_GETLOGFONT

Yazı tipi iletişim kutusu kullanıcının geçerli yazı tipi seçimleri hakkında bilgi almak için wm_choosefont_getlogfont mesaj göndermek.

Wm_choosefont_getlogfont wParam = 0;                / / kullanılmaz, sıfır lParam olması gerekir (lplogfont) lplf; = / / Adres görebilirsiniz. yazı tipi veri ile 

 

Parametreleri

lplf
İşaretçi bir kullanıcının geçerli yazı tipi seçimleri hakkında bilgi aldığı logfont yapısı.

Dönüş değerleri

Bu ileti bir değer döndürmüyor.

Açıklamalar

ChooseFont işlevi, bir yazı tipi iletişim kutusu oluşturur. Kullanıcı yazı tipi iletişim kutusu kapandığında, ChooseFont işlevi choosefont yapısı içinde kullanıcının font seçimleri hakkında bilgi verir. LpLogFont choosefont yapısı için işaretçi üyesidir bir logfont yapısı.

Yazı tipi iletişim kutusu açıkken kullanıcının geçerli yazı tipi seçimleri hakkında bilgi almak için wm_choosefont_getlogfont iletisi kullanın. Yazı tipi iletişim kutusunda Uygula düğmesini sağlar, örneğin, geçerli metin seçimi uygulamak için yazı tipi bilgileri almak için mesaj göndermek.

Genellikle, bir CFHookProc kanca işlemi işlem wm_command iletileri için Uygula düğmesini etkinleştirin. Uygula düğmesini tıkladığında, kanca işlemi wm_choosefont_getlogfont ileti iletişim kutusuna gönderir.

QuickInfo

nbsp; Windows &NT: sürüm 3.1 veya üstü gerektirir.
Windows:Windows 95 veya sonraki sürümleri gerektirir.
Windows ce:Desteklenmeyen.
Header:Commdlg.h ilan.

Ayrıca bkz:

Ortak iletişim kutusuna kitaplığın genel bakış, ortak iletişim kutusu iletilerini, CFHookProc, ChooseFont, choosefont, logfont, wm_command

Index