Aç ve Kaydet iletişim kutusunu özelleştirme

veya farklı Kaydet iletişim kutusunda bir kanca işlemi, özel bir şablon ya da her ikisini de sağlayarak özelleştirebilirsiniz. Ancak Explorer tarzı ve eski sürümler iletişim kutularının farklı kullanımlarını özel şablonlar ve yordamları kanca.

Bir Explorer Stili iletişim kutusunu özelleştirme hakkında daha fazla bilgi için bkz: Explorer tarzı kanca yordamları, Explorer tarzı özel şablonlarve Explorer tarzı denetim tanımlayıcıları. Eski stil iletişim kutusunu özelleştirme hakkında daha fazla bilgi için bkz: Özelleştirme eski stil iletişim kutuları.

Aşağıdaki tabloda iki stiller arasındaki farkları özetler.

Özelleştirme Açıklama
Explorer tarzı
Kanca işlemi
Kanca işlemi ortak iletişim kutusundan gönderilen bildirim iletileri ve çocuk iletişim şablon belirterek tanımladığınız herhangi bir ek denetimler için iletileri alır. Kanca işlemi standart denetimlerin varsayılan iletişim kutusu iletileri almaz.
Explorer tarzı
Özel şablon
Sistem, bir çocuk iletişim kutusu oluşturmak için özel bir şablon kullanır. Şablonu ek denetimler tanımlayabilir ve Standart denetimler kümesinin konumunu belirtebilirsiniz. Özel bir şablon varsayılan şablon yerine geçmez.
Eski stil
Kanca işlemi
Kanca işlemi standart denetimleri ve herhangi bir özel denetim iletileri dahil iletişim kutusunda, gönderilen tüm iletileri alır. Kanca işlemi de ortak iletişim kutusundan gönderilen kayıtlı iletileri alır.
Eski stil
Özel şablon
Özel bir şablon varsayılan şablon yerini alır. FILEOPEN içinde belirtilen varsayılan şablonu değiştirerek özel bir şablon oluşturun.dlg dosyasını.

Explorer tarzı hem de eski stil iletişim kutuları için varsayılan başlığı ise "Açık" ya da "Farklı Kaydet." Başlığını değiştirmek için yeni bir başlık OPENDOSYAADI yapısının lpstrTitle üyesinin belirtin.