Programlarınızın parametresi

Programlarınızın parametresi kullanıcının tüm önemli bilgileri görsel biçimde sunmak için uygulamalar istediği olup olmadığını gösterir.

Kullanıcı ortamını özelleştirmek için erişilebilirlik Denetim Masası uygulaması veya başka bir uygulama kullanarak ses göster parametre ayarını denetler. SPI_GETSHOWSOUNDS ve SPI_SETSHOWSOUNDS bayrakları ile bu uygulamalar kullanmak SystemParametersInfo fonksiyonu ve programlarınızın parametresini ayarlamak için.

Uygulamalar-ebilmek kullanma sm_showsounds bayrak GetSystemMetrics işlevi programlarınızın parametre durumunu belirlemek için. Bu, genellikle ses ile önemli bilgileri sunmak uygulamalar için gereklidir. Uygulamalar aşağıdaki yollardan biriyle sesler kullandıkları ses göster destek vermelidir

Uygun görsel geribildirim formlarını yazılımı çok daha işlevsel ses yalnız güvenemezsiniz kullanıcılar yapabilir. Bu tamamen kadar en iyi nasıl bu aynı bilgileri görsel biçimde aktarmaya karar var. Örneğin, yeni elektronik posta geldiğinde kullanıcının dikkatini çekmek için uygulama penceresi flash veya hatta tüm ekranı flash. Uygulama genellikle kullanıcı geçersiz bir işlem gerçekleştirmeye çalışıyor göstermek için ses yaparsa, o onun durum satırına uygun bir ileti görüntülemek da MessageBox fonksiyonu belirli bir hata iletisi görüntülemek için kullanın. Uygulama genellikle sayısal konuşma gibi anlam taşıyan alıntılar oynamak için tasarlandıysa da aynı metni içeren bir başlık pencere görüntüleyebilir.

Sesli ve görsel uyarı gereksiz kullanımı, yazılım uygulamalarının kullanılabilirliğini artırmak için kanıtlanmıştır. Programlarınızın parametresi, görsel geri bildirim isteği olmakla birlikte, kullanım bilgileri görsel olarak sunan bir uygulama kısıtlamaz. Kullanıcı-meli muktedir olup da sesli geribildirim istemek bakılmaksızın görsel geribildirim isteme.

Index