Poradie vykresľovania

Poradie vykresľovania okno udáva polohu okna v zásobníku prekrývajúce sa okná. Toto okno zásobník je orientovaný imaginární osi os z pasívneho siaha od obrazovky. Okno v hornej časti poradie vykresľovania prekrýva ostatné okná. Okno v spodnej časti poradie vykresľovania kompenzuje všetky ostatné okná.

Systém udržiava poradie vykresľovania v jednotnom zozname. Poradie vykresľovania, podľa toho či sú najvyššej windows, najvyššej úrovne systému windows alebo podriadené okná dodáva systému windows. Hlavné okno prekrýva všetky ostatné-najvyššej okien, bez ohľadu na to, či je aktívny alebo popredia okna. WS_EX_TOPMOST štýl má najvyššej okno. Všetky najvyššej okná zobrazia v príkaz z pred-najvyššej windows. Dieťa okno je zoskupený s jej materského podniku, poradie vykresľovania.

Ak aplikácia vytvorí oknom, systém sa stavia ju na vrchole poradie vykresľovania pre oknám rovnakého typu. Priniesť okno do hornej časti poradie vykresľovania pre oknám rovnakého typu, môžete použiť funkciu BringWindowToTop . Môžete usporiadať poradie vykresľovania pomocou funkcie SetWindowPos a DeferWindowPos.

Používateľ zmení poradie vykresľovania aktivovaním rôzne okna. Systém pozícií aktívneho okna v hornej časti poradie vykresľovania pre oknám rovnakého typu. Keď okno príde až na vrchol poradie vykresľovania, tak jej prvého dieťaťa systému windows. Hľadať všetky podriadené okná rodičovské okno a rukoväť vrátiť dieťa okna, ktoré je najvyšší v poradie vykresľovania môžete použiť funkciu GetTopWindow . Funkcia GetNextWindow načíta rukoväť na nasledujúcu alebo predchádzajúcu okna poradie vykresľovania.

Index