SendNotifyMessage

SendNotifyMessage funkcia odošle zadanú správu do okna. Ak okno bol vytvorený volajúci vlákno, SendNotifyMessage vyzýva okno postup pre okno a nevráti do okna postup spracoval správy. Ak okno bol vytvorený v inom vlákne, SendNotifyMessage odovzdáva správy postupu okno a vracia okamžite; nebude čakať okno postup na dokončenie spracovania správy.

BOOL SendNotifyMessage ( HWND  hWnd; / / zvládnuť cieľového oknaUINTMsg; / / správy na odoslanieWPARAMwParam; / / prvýkrát správy parametraLPARAMlParam / / druhom hlásenie parametra);
 

Parametre

hWnd
Spracovať do okna ktorých okno postup sa zobrazí hlásenie. Ak tento parameter nie je HWND_BROADCAST, správa sa odosiela všetkým najvyššej úrovne systému windows v systéme, vrátane zdravotne postihnutých alebo neviditeľné unowned okien, prekrytia okná a automaticky otváraných okien; ale správy sa neodosielajú spoločnosti podriadené okná.
Msg
Určuje odoslanie správy.
wParam
Určuje dodatočné informácie špecifické pre správu.
lParam
Určuje dodatočné informácie špecifické pre správu.

Note:

Ak funkciu podarí, vrátená hodnota je nenulové.

Ak funkcia zlyhá, vrátená hodnota je nula. Získajte rozšírené informácie o chybách, volajte na číslo GetLastError.

Poznámky

Ak posielate správu v rozsahu pod WM_USER funkcie asynchrónne správy (PostMessage, SendNotifyMessagea SendMessageCallback), jeho správa parametre možno neobsahuje ukazovatele. V opačnom prípade operácie zlyhajú. Funkcie vrátia pred prijímajúceho vlákno sa mal šancu spracovať správu a odosielateľ uvoľníte pamäť predtým, ako sa používa.

Aplikácie, ktoré potrebujú komunikovať pomocou HWND_BROADCAST mali použiť funkciu RegisterWindowMessage získať správa vynikla pre komunikáciu medzi aplikáciami.

Stručné informácie

nbsp; Systém Windows &NT: vyžaduje verzia 3.1 alebo novšia.
Windows:Vyžaduje systém Windows 95 alebo novším.
Windows CE:Vyžaduje verziu 1.0 alebo novšiu verziu.
Hlavičky:Deklarovaný v súbore winuser.h.
Importovať knižnica:Použiť user32.lib.
Unicode:Implementovaný ako Unicode, ANSI verzia v systéme Windows NT.

Pozri tiež

Správy a správy fronty prehľad správy a správy vo fronte funkcie volania typu PostMessage, PostThreadMessage, RegisterWindowMessage, SendMessage SendMessageCallback, SendNotifyMessage

Index